Реал наказа Атлетико в битката за Мадрид

0
0
218

Шампионът на Испания и Европа Реал Мадрид победи с 2:1 като гост градския си съперник Атлетико в последен мач от шестия кръг в Ла Лига. По този начин отборът на Карло Анчелоти запази стопроцентовия си актив от началото на сезона и се върна на върха в класирането с две точки преднина пред Барселона.

На “Уанда Метрополитано” гостите предрешиха изхода на сблъсъка с две попадения преди почивката. В 18-ата минута се разписа Родриго след подаване на Орелиен Чуамени, а след още 18 Федерико Валверде покачи на 2:0, като така се разписа в трети пореден мач на “Белия балет”. Миналата седмица Феде вкара и за успеха в Шампионската лига над РБ Лайпциг с 2:0.

Изоставането от 0:2 на почивката бе сериозен удар за тима на Атлетико, който създаде повече опасни положения от противника си през първите 45 минути. “Дюшекчиите” продължиха да бъдат по-активни и след паузата и в 83-тата минута упорството им бе възнаградено с гол на Марио Ермосо за 1:2. Защитникът се разписа след центриране от корнер на Антоан Гризман, но в добавеното време се превърна и в грешник за тима си, изкарвайки си червен картон, което бе и последното запомнящо се действие в мача.
Загубата остави Атлетико Мадрид на седмо място в класирането с актив от 10 точки.