Реал довърши Ливърпул за 1/4-финал в ШЛ

0
0
264

Реал Мадрид показа защо е властелин на Европа и не остави шансове на Ливърпул да сътвори чудо в 1/8-финала-реванш от Шампионската лига. „Кралете“ записаха втори успех над „мърсисайдци“, побеждавайки с 1:0 и на „Сантяго Бернабеу“ след гръмкото 5:2 насред „Анфийлд“.

Така „лос бланкос“ се класираха на 1/4–финалите в най-комерсиалния клубен турнир с общ резултат 6:2 и продължават похода си към 15-ти трофей в надпреварата. Същевременно с това Реал Мадрид се превърна и в истински кошмар за Ливърпул в Шампионската лига, след като спечели 7 от последните 8 мача между двата тима. Миналия сезон испанският гранд триумфира с “Ушатата” след успех на финала именно над мърсисайдци, а сега отново се оказа черна котка за отбора на Юрген Клоп.

Новата победа за „кралете“ донесе Карим Бензема с попадение в 78-ата минута. Малко след това той се контузи и напусна терена. Двата тима изнесоха изключително зрелищен мач, в който домакините заслужиха победата. Те надиграха тотално съперника си, изпуснаха доста положения, като веднъж треснаха и гредата след удар на Камавинга, а Алисон направи чудеса от храброст под рамката.

Ливърпул трябваше да опита да навакса изоставането си от 3 гола. Поради тази причина Юрген Клоп започна мача с 4-ма нападатели – Салах, Нунес, Гакпо и Жота. Това обаче не помогна на гостите да направят чудо.

Сблъсъкът на „Сантяго Бернабеу“ започна с бясно темпо. Още преди да е изтекла 3-ата минута Кроос изведе Бензема сам срещу Алисон, но бразилският вратар на мърсисайдци се справи. Оказа се обаче, че голаджията на „лос бланкос“ е бил в положение на засада.

Гостите отговориха с удар на Нунес в 7-ата минута. Салах изведе уругваеца, но Куртоа показа завидна класа и изби.

Постепенно Реал заигра по-добре и видимо имаше инициативата. В 14-ата минута домакините едва не откриха резултата след страхотна акция. Рюдигер свали с глава към връхлитащия Винисиус Жуниор, който стреля отблизо, но Алисон магически отрази.

Едуардо Камавинга също нямаше шанс в 20-ата минута. Френският халф отправи снаряд от над 20 метра, но топката тресна напречната греда, след като Алисон отклони кълбото с върха на пръстите си.

Последваха нови две възможности за Краля на Европа. Шут на Модрич профуча покрай вратата, а след това Бензема изведе Винисиус сам срещу голкийпъра на англичаните, но отново не се стигна до попадение в мрежата на гостите. При втората ситуация обаче имаше засада.

Ливърпул се посъбуди и отговори с нов удар на Нунес, избит в корнер от Куртоа. След това Алисон се справи с нов изстрел на сънародника си Винисиус. Следващото по интересно положение бе за гостите, но Куртоа се справи с удара на Гакпо.

След почивката пак Реал започна по-настъпателно. Бензема изведе Валверде очи в очи с Алисон, но стражът отново спаси. Уругваецът стигна първи до топката и я върна към Бензема, който също не успя да прати топката в мрежата след поредна добра намеса на бразилския вратар.

Ливърпул така и не намираше път към вратата на Куртоа. Вместо това домакините продължиха да създават напрежение пред тази на мърсисайдци. В 69-ата минута Винисиус навърза трима играчи на гостите и пусна към Бензема в пеналта, но Карим би над вратата.

Минималните шансове на Ливърпул за обрат се изпариха в 78-ата минута, когато Реал Мадрид откри резултата чрез Карим Бензема. Камавинга намери носителя на “Златната топка” с фантастичен пас. Карим не успя да укроти топката, но и Ван Дайк не се намеси по най-добрия начин. Така топката се озова в краката на Винисиус, който падайки я прати към Бензема, а той без проблеми я мушна в опразнената врата – 1:0.

По този начин френският топстрелец уби мечтата на англичаните за обрат. Лошата новина за “лос бланкос” е, че след това Бензема изпита болки в крака и три минути по-късно бе заменен принудително от Родриго.

До края Ливърпул така и не намери сили поне да вкара гол и се сбогува с турнира през тазгодишното му издание. Вместо това Реал едва на направи победата си по-изразителна в юбилейния си мач №300 в Шампионската лига.

В добавеното време на срещата “лос бланкос” организира отлична атака. Родриго стреля, но ударът му бе блокиран от Цимикас. Бразилецът предяви претенции за дузпа. Ситуацията все пак да бе преразгледана от ВАР и лично реферът Феликс Цвайер я разгледа на монитора, след което отсече, че няма причина да даде даде наказателен удар за домакините.

Реал Мадрид – Ливърпул 1:0
1:0 Карим Бензема (78)

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао Рюдигер, Начо, Кроос, Камавинга, Модрич, Валдерде, Винисиус Жуниор, Бензема

Ливърпул: Алисон, Робъртсън, Ван Дайк, Конате, Александър-Арнолд, Фабиньо, Милнър, Гакпо, Жота, Нунес, Салах