Реал буквално разби Ливърпул

0
0
300

Реал Мадрид е създаден за Шампионската лига и феноменалният обрат от 0:2 до 5:2 като гост на Ливърпул го доказа за пореден път. Тимът на Карло Анчелоти изоставаше сериозно в резултата след голове на Дарвин Нунес (4) и Мохамед Салах (14), но след това Винисиус развинти защитата на “червените”. Бразилецът вкара два гола в 21-та и 36-та минута, а в началото на второто полувреме бе в основата и на третия на Едер Милитао (47). Последваха и два гола на Карим Бензема – в 55-та и в 67-та. Вторият след нова асистенция на Винисиус.

Така Реал направи сериозна крачка към четвъртфиналите на Шампионската лига. Реваншът в Мадрид е на 15 март. Освен това “Кралете” за пореден път се доказаха като “черна котка” за Ливърпул. В последния мач между двата тима Реал победи Ливърпул с 1:0 с гол на Винисиус … на финала в турнира преди година.

Началото на мача не предсказваше това, което ще се случи впоследствие. Ливърпул започна много силно и до 14-та минута вече водеше с 2:0. Още в 4-та минута Давин Нунес даде аванс за “червените” с феноменален гол. Салах получи добро подаване от Байчетич на дясното крило и египтянинът намери зад защитата на гостите Нунес. Уругваецът реализира ефектно с пета и направи 1:0.

Последва сериозен пропуск на Салах в 13-та минута, когато проби в наказателното поле и реши да действа егоистично, за да стреля покрай гредата. Все пак в 14-та минута Салах вкара за 2:0, но не и без помощта на Тибо Куртоа. Белгиецът получи подаване от Карвахал, но действа много непохватно и направи спиране тип “къс пас”. Салах дебнеше наблизо и с лекота удвои преднината на тима си. Така Салах стана най-резултатният футболист на Ливърпул в евротурнирите с 42 гола, изпреварвайки Стивън Джерард.

Това обаче бе един от последните хубави моменти за Ливърпул в мача. В 21-та минута Реал Мадрид намали резултата след впечатляващ гол на Винисиус. Бразилецът получи топката на ръба на наказателното поле, проби в него и с прекрасно насочен фалцов удар намери далечния ъгъл – 1:2.

Малко след това Ливърпул като по чудо не вкара трети гол. Хендерсън намери Салах в наказателното поле. Последва страхотно разбъркване, при което последен с топката игра Нунес. Уругваецът не успя да отправи сериозен удар, притиснат от Карвахал, а все пак Милитао успя да избие на метър от голлинията.

Така се стигна до 36-та минута, когато Реал изравни резултата след нова кошмарна вратарска грешка. Домакините върнаха една топка към Алисон, който опита да я изчисти, но право в тялото на Винисиус. Топката описа изящна парабола и влетя в мрежата – 2:2. В края на първото полувреме Реал бе близо и до трети гол. Винисиус проби по лявото крило и пусна успореден пас към далечната греда, където дебнеше Родриго. В последния момент обаче Робъртсън изчисти.

Третият гол за Реал бе въпрос на време. Само две минути след подновяването на играта Милитао направи 3:2. Винисиус отново развинти защитата на Ливърпул по лявото крило и в крайна сметка бе фаулиран от Джо Гомес. Последва свободен удар, след който Лука Модрич “сложи топката” на главата на Милитао и защитникът реализира за 3:2.

Ливърпул започна да натиска, но в най-неподходящия момент за “червените” Карим Бензема вкара четвърти гол. В 55-та минута Бензема и Родриго “отключиха” защитата на домакините с няколко двойни подавания, французинът бе намерен в наказателното поле и стреля без подготовка – топката се отклони в тялото на Джо Гомес и излъга Алисон – 4:2 за Реал.

Шокът за Ливърпул не спря дотук. Само 12 минути по-късно Бензема смълча “Анфийлд” още веднъж. Този път Реал изгради изящна контраатака, в която дейно участие взе Модрич, който проби през центъра. Последва подаване към Винисиус, който пък намери в наказателното поле Бензема. Нападателят овладя хладнокръвно, финтира Алисон, след което с левия си крак направи 5:2.

Ливърпул – Реал Мадрид 2:5
1:0 Дарвин Нунес 4’
2:0 Мохамед Салах 14’
2:1 Винисиус 21’
2:2 Винисиус 36’
2:3 Едер Милитао 47’
2:4 Карим Бензема 55’
2:5 Карим Бензема 67’

Ливърпул: Алисон, Трент, Гомес (73 – Матип), Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Байчетич (85 – Елиът). Хендерсън (73 – Милнър), Салах, Нунес (64 – Жота), Гакпо (64 – Фирмино)

Реал Мадрид: Куртоа, Алаба (27 – Начо), Рюдигер, Милитао, Карвахал, Камавинга, Валверде, Модрич (87 – Кроос), Родриго (81 – Себайос), Винисиус, Бензема (87 – Асенсио)