Реал довърши Челси в Шампионската лига

0
0
326

Реал (Мадрид) е на полуфинал в Шампионската лига след 2:0 като гост на Челси в реванша, което финализира общ резултат 4:0 за кралете на турнира срещу лондонските “сини”.
Домакините излязоха на терена с твърда решимост да търсят обрат, който обаче в настоящата ситуация и при формата на двата отбора изглеждаше равносилен на подвиг.

Намиращият се в ужасна криза Челси направи силно първо полувреме, контролираше събитията, стигна и до две отлични ситуации, пропуснати от Нголо Канте и Марк Кукурея. Това бяха възможностите да бъде върната интригата, но домакините ги изпуснаха.
Реал не стигна до положение през първото полувреме, но постоянно изглеждаше като отбор, който не се съмнява в силите си и класирането си напред.

В 58-ата минута Родриго проби отдясно, подаде в центъра, Винисиус Жуниор сякаш изпусна момента да вкара, но върна умело топката пред празната врата за съотборника си – 0:1. Същият Родриго преди година бе жокерът на Мадрид в мача с този съперник, когато испанският колос изостана с 0:3 на свой терен в реванша от същата фаза и изглеждаше пред отпадане.
Тогава бразилецът вкара малко преди края и прати срещата в продължения, а после Реал елиминира Челси, за да стигне финал и да вдигне трофея.

И пак Родриго вкара в 80-ата минута, този път след пробив на Феде Валверде, с което съвсем смълча трибуните на “Стамфорд Бридж”, който бушуваха бурно и подкрепяха “сините” мощно дори до този момент.
Реал отива на полуфинал, след като прати зад борда на турнира два английски тима – Ливърпул и Челси. Историята помни, че преди година по пътя към трофея бяха елиминирани Челси и Манчестър Сити, за да бъде победен Ливърпул на финала.

Сега “требъл” може пак да има – Сити или Байерн ще е съперник в полуфинала, а реваншът в Мюнхен в сряда започва при 0:3 за английския представител от първия мач. Мадрид е на една стъпка от 18-ия си финал в турнира на шампионите, където има 14 титли.