Шампионската лига се завръща днес

0
0
232

Днес ще се изиграят реваншите на два от четвъртфиналите в Шампионската лига. От 22,00 часа Челси посреща Реал Мадрид, а Наполи е домакин на Милан.

Изпадналият в сериозна дупка Челси има трудната задача да заличи пасив от 0:2 на своя “Стамфорд Бридж”. “Сините” продължават да разочароват своите верни фенове и ръководството, похарчило 600 милиона паунда за трансфери този сезон. През уикенда тимът загуби пореден мач на този терен – с 1:2 срещу Брайтън след пълен обрат. Не толкова резултата, а това че лондончани бяха тотално надиграни е по-обезпокоителното. Заличаване на два гола пасив срещу Реал изглежда като научна фантастика.

Реал едва ли ще подцени това гостуване. Просто трябва да изиграе срещата, така както го направи в последните две гостувания – 4:0 на Камп Ноу срещу Барса за Купата и 2:0 срещу Кадис в Ла Лига.

В другия мач от деня Наполи ще се опита в чисто италианският сблъсък да навакса изоставането си с 0:1 след мача на “Джузепе Меаца” срещу Милан.

Домакините вече ще са възстановеният голмайстор Виктор Осимен, играл двадесетина минути при нулевото реми на този терен с Верона, “Небесносините” ще направят всичко възможно, за да зарадват 55-те хиляди свои тифози по трибуните с класиране на полуфинал най-вероятно срещу друг италиански гранд, съгражданите на “росонерите” Интер. Лучано Спалети като че ли много правилно дръпна “ръчната спирачка” на своя тим в Серия А.

Снимка: Туитър