Серхио Рамос с първи гол за ПСЖ

0
0
309

Пари Сен Жермен разби Реймс с 4:0 като домакин в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1. Марко Верати даде аванс на парижани в края на първата част, като успокои френския колос, който дотогава изпитваше затруднения срещу добре организирания гостуващ състав. След почивката обаче картината се промени и възпитаниците на Маурисио Почетино реализираха три безответни гола.

Първо попадение с екипа на тима отбеляза Серхио Рамос. Испанският защитник засече отскочила топка, попаднала при него в наказателното поле, и я прати в десния ъгъл на вратата. Той премина при французите през лятото, след като не успя да се разбере с Реал Мадрид за новия му договор.

Най-голямата звезда на домакините – Лионел Меси, пък се завърна в игра в 63-ата минута, заменяйки сънародника си Анхел ди Мария. Нападателят беше с коронавирус последно време и още не е във върхова форма.
Скоро, след като Меси влезе в игра, Вут Фаес си вкара автогол. Крайният резултат бе оформен от Данило Перейра четвърт час преди края на мача.
ПСЖ води с 11 точки пред втория Ница, докато Реймс е 14-и с 24 пункта, на пет от намиращия се под чертата на изпадащите Мец.

За ПСЖ предстои домакинство на Ница в 1/8-финал за Купата на страната, пред да гостува на шампиона на Франция Лил. Реймс приема Бастия за Купата, а след това е домакин на Бордо за първенство.