ПСЖ се изложи в дебюта на Лео Меси в ШЛ

0
0
261

Пари Сен Жермен не успя да победи Брюж в първия мач на тима от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата, играна в Белгия, завърши при резултат 1:1. Това бе първият случай, в който звездното трио на парижани – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар стартираха мач заедно.

В 15-та минута Андер Ерера откри резултата за гостите след асистенция на Килиан Мбапе. Испанецът бе точен след удар от наказателното поле в долния ляв ъгъл за 1:0. След като получиха попадение домакините заиграха по-добре и възобновиха равенството в 27-та минута с идентичен гол. Ханс Ванакен засече центриране от левия фланг и отбеляза след удар с едно докосване за 1:1.
В ответната атака парижани отново можеха да поведат, но удар на Меси се отби от напречната греда.

Втората част започна с проблем за Маурисио Почетино, който замени Килиан Мбапе едва в 51-та минута, заради контузия. Неговият заместник Мауро Икарди изпусна най-чистото положение през втората част, след като негов удар премина покрай противниковата врата.

Необходимо е време, за да могат те (Меси, Неймар и Мбапе – б.р.) да се сработят. Това беше ясно и вече няколко пъти го казах. Когато свикнат да играят заедно, успехите ще дойдат.
Не бяхме стабилни и допуснахме твърде много грешки, особено през първото полувреме. От друга страна, съм доволен от положените усилия от отбора. Със сигурност доста неща не се получиха. Важното е да продължим да работим. С течение на времето ще играем все по-добре”, заяви треньорът на парижани Маурисио Почетино.

Снимка: Туитър