241

Ръководството на ПСЖ иска да продължи договора на нападателя Лионел Меси, съобщава „L’Equipe“. В близко бъдеще парижани ще започнат преговори с 35-годишния аржентинец.
Настоящото споразумение изтича през лятото на 2023 г. От ПСЖ са уверени, че ще бъде подписан нов контракт за още един сезон. Лео може да се завърне в Барселона през 2023 г., но на този етап няма контакт между представители на играча и испанския клуб. Говори се обаче, че това може и да стане.

Меси премина в Пари Сен Жермен миналото лято, след като каталунците не успяха да подновят договора му.
През миналия сезон нападателят изигра 34 мача за френския отбор, вкара 11 гола и даде 15 асистенции. За първи път от 2005 г. аржентинецът не попадна в номинираните за “Златната топка”.

Във втория кръг на Ла Лига Меси игра срещу гостуващия Монпелие, а тимът му се спря на 5:2.
Фалайе Сако си отбеляза автогол в 39-ата минута и даде аванс на парижани, които удвоиха две минути преди края на първата част, когато Неймар бе точен от дузпа. Бразилецът вкара нов гол в 51-ата, а Уаби Хазри върна едно попадение за гостите в 58-ата минута.
Килиан Мбапе отбеляза четвъртия гол в 69-ата, а новото попълнение Ренато Санчес също се разписа в 87-ата минута. Крайният резултат беше оформен от Ендзо Чато Мбиай във втората минута от добавеното време.