0
0
205

Халфът на Ювентус Пол Погба, който постоянно лекува контузии от миналото лято, ще пропусне поне още 3 седмици, съобщи вестник “Гадзета дело Спорт”. Националът на Франция има нова травма на аддуктора на дясното бедро, са показали медицинските прегледи, съобщиха от клуба от Торино.

“Пол Погба има контузия на аддуктора на дясното бедро и вече започна процедури по възстановяване”, написаха на сайта на клуба. Погба е изпуснал 34 от 37 мача на Ювентус през настоящия сезон. Той ще пропусне поне още 3 седмици. Погба е изпуснал 34 от 37 мача на Ювентус през настоящия сезон.

“Съжалявам за момчето, защото тренираше много добре напоследък. Но той трябва да има още малко търпение и да се върне по-силен от преди”, коментира за новата травма на Погба треньорът на “бианконерите” Масимилиано Алегри. Наскоро Погба се върна в игра за “бианконерите”.
Леонардо Бонучи, който беше сменен на полувремето на мача Ювентус – Сампдория заради удар в левия прасец, няма сериозна травма. Неговото положение ще бъде следено всеки ден, но защитникът все пак остава под въпрос за мача на торинци срещу Фрайбург в Лига Европа в четвъртък.

Ювентус всъщност постигна трудна победа с 4:2 над последния в класирането тим на Сампдория. Срещата от 26-ия кръг на Серия А се оказа неочаквано сложна за “бианконерите”, които до голяма степен сами си я направиха такава. Те поведоха с два гола в началото на мача, дело на Глейсн Бремер в 11-ата и Адриен Рабио в 26-ата минута, но допуснаха изравняване само за две минути след попадения на Томазо Ауджело в 31-вата и Филип Джуричич в 32-рата минута. Все пак домакините изтръгнаха трите точки след втори гол на Рабио в 64-тата минута и попадение на Матиас Соуле в 94-тата минута. Междувременно торинци пропуснаха и дузпа чрез Душан Влахович в 67-ата минута.
Така Ювентус прибави ценни три точки в актива си и вече има 38, като се изкачи до 7-ата позиция в класирането. На “Старата госпожа” й бяха и отнето 15 т. заради финансови злоупотреби.
За Сампдория пък това бе поредно разочарование, като серията без победа набъбна до 11 мача във всички турнири, 10 от които в Серия А. Генуезци остават на дъното на класирането с едва 12 спечелени точки до момента.