Пол Погба пак дебютира за Ювентус

0
0
215

Френският халф Пол Погба направи повторен дебют за Ювентус при победата над Торино с 4:2 у дома в градското дерби от Серия А. Погба се завърна за втория си престой при “бианконерите” още през лятото, но дълго време бе измъчван от контузии и чак миналата вечер се завърна в игра. Наскоро имаше брожение, че французинът само взима заплата и не играе.

На “Ювентус Стейдиъм” Торино на два пъти повеждаше в резултата през първото полувреме след голове на Ян Карамо и Антонио Санабрия, но почивката дойде при равенство 2:2, след като Хуан Куадрадо и Данило вкараха за домакините. През втората част и двата тима удариха гредата, преди Глейсон Бремер и Адриен Рабио да донесат успеха на Юве с късни голове. Феновете на тима имаха още един повод за радост, след като в средата на втората част Пол Погба направи дългоочакваното си завръщане в игра.

След този успех отборът на Масимилиано Алегри се изкачи до седмо място в класирането с 35 точки. По-рано през сезона на “бианконерите” бяха отнети 15 точки заради финансови нарушения. Торино заема девета позиция с актив от 31 точки.
В другия мач от миналата вечер Кремонезе победи Рома с 2:1 у дома.