> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Почетино: Нищо не е приключило

17 0

Треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино твърди, че битката с Манчестър Сити не е приключила. Французите загубиха първия 1/2-финал в Шампионската лига с 1:2, но аржентинецът вярва в крайния успех заради доброто първо полувреме, което са изиграли в сряда вечерта.

“Получиха се две напълно различни полувремена. През първото играхме по-добре, създадохме положения, и заслужавахме да водим, но през втората част те бяха по-добри. И двата гола паднаха случайно, но истината е, че съперникът създаде повече положения от нас. В крайна сметка си поделихме по едно полувреме. Разочаровани сме от двата гола, които получихме. Още по-тежко е, че това се случи на 1/2-финал.

През второто полувреме те бяха по-постоянни и ни бе трудно да се справим. Физически бяха по-агресивни. Трудно ни бе да печелим топката. Във футбола трябва да вярваш. След шест дни ще опитаме да спечелим и да отбележим голове. Разбира се, поставени сме под напрежение, но във футбола трябва да опиташ”, заяви Почетино.

“През второто полувреме се прибрахме твърде назад и не успявахме да изнесем топката в предни позиции. Трябва да играем на ниво и в двете полувремена в реванша. Остават още 90 минути. Трябва да анализираме този мач и да разберем защо страдахме. И в други срещи сме имали проблеми, но сме се справяли по-добре. Получихме глупави голове. Това са малки детайли, но точно те имат значение. Трябва да отидем там с правилната нагласа и да изиграем възможно най-добрия мач. Ако не вярваме, няма нужда да пътуваме до Англия. Трябва да бъдем като войни, за да продължим. Близо сме до целта, но не трябва да се съмняваме в себе си и трябва да подобрим слабите си места. Имаме всичко необходимо, за да обърнем нещата в своя полза”, заяви капитанът Маркиньос. На “Парк де Пренс” бразилецът откри резултата, но попадението му се оказа, че не достига.