Гуардиола твърди, че Сити има още работа срещу ПСЖ

0
0
455

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола твърди, че имат още работа срещу ПСЖ. Англичаните спечелиха първия мач от 1/2-финалите в Шампионската лига и то в Париж с 2:1, като на реванша във вторник ще са суперфаворит.

“Започнахме много добре. След това обаче получихме гол и напрежението се увеличи. Второто полувреме бе отлично по всички показатели. Вкарахме два гола на чужд терен, което е важно, но ще имаме тежка задача след шест дни. При 1:0 започнахме по-добре да владеем топката. Нашият клуб няма много опит на този етап в турнира. Искам просто да бъдем себе си в реванша. Ние сме силни, когато играем по определен начин и не трябва да правим нещо различно. Понякога просто трябва да си спокоен и да бъдеш себе си. През второто полувреме променихме начина на пресиране. Не ни бе лесно срещу Неймар, Мбапе и Ди Мария, затова съм доволен от представянето ни”, заяви Гуардиола.

На “Парк де Пренс” Маркиньос (15) изведе французите, но “гражданите” стигнаха до пълния обрат след две попадения на Кевин Де Бройне (64) и Рияд Марез (71). Парижани пък завършиха мача в намален състав, след като Идриса Гай си изкара червен картон в 78-ата минута.

Иначе не мина и без скандал с участието на Гуардиола. В края на първото полувреме испанецът поиска Марко Верати да получи жълт картон и се развика към съдията.
По това време ПСЖ все още водеше с 1:0. Италианският полузащитник каза на испански: “Какво искаш? Млъкни!”.