0
0
303

Проблемите за Ювентус като че ли нямат край. След като на „бианконерите“ бяха отнети 15 точки заради грешно отчитане на пари за трансфери, сега клубът може да бъде лишен от още 20 пункта от своя актив, пише „Corriere dello Sport“. Тимът отбеляза срив и на фондоввата борса.

Ако това се случи, „Старата госпожа“ ще има проблеми дори с оцеляването си в елита на Италия, тъй като ще бъде на последно място с едва 3 точки (при актуалното временно класиране) и дори Кремонезе, който е без победа в първенството, ще е пред тима на Масимилиано Алегри.

Прокурорът по делото – Чине, се е заел с това тези 20 точки от актива да бъдат извадени и вече е сезирал Италианската футболна федерация. Процесът ще се проведе през април или май, което означава, че ако действително има подобно наказание, то ще е за настоящата кампания.

В същото време Ювентус се наложи над Лацио с 1:0 в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Италия. Единственият гол в мача падна в 44-ата минута, а негов автор стана защитникът Глейсън Бремер. Така “бианконерите” си осигуриха среща с Интер на полуфиналите. Другата полуфинална двойка ще противопостави изненадата Кремонезе на Фиорентина.