271

Отборът на Ювентус бе наказан с отнемане на 10 точки от актива на тима за настоящия сезон във Серия А след ново решение на Италианския футболен съд, разследващ трансферни сделки на клуба.
Новината съобщиха от Италианската федерация по футбол.
Становището на съда се основана на обвиненията, че Ювентус изкуствено е завишавал трансферните суми на футболисти като част от фалшиви счетоводни практики. От клуба коментираха, че си запазват правото да подадат ново обжалване. Първото беше спечелено и от федерацията върнаха отнетите 15 точки.

Преди решението да бъде обявено, при 3 оставащи мача за тима до края на сезона, грандът от Торино заемаше второ място във временното класиране в Серия А с 69 точки, изоставайки само от шампиона Наполи, но с отнетите 10 точки се смъкна до седмата позиция.

След това Ювентус гостува на Емполи в последен двубой от 36-ия кръг и повлиян от решенията на съда загуби с 1:4. Така грандът от Торино практически изтърва шансовете си за класиране в Шампионската лига и остава да се надява да се върне в най-престижния турнир по съдебен път.

В началните минути на срещата “Старата госпожа” организира натиск и гол на Федерико Гати бе отменен заради нарушение на защитника Бремер срещу вратаря на домакините Гулиелмо Викарио. След това положение обаче Емполи бе много по-активният отбор и на почивката домакините се оттеглиха с аванс от два гола.
Чичо Капуто откри резултата в 18-ата минута, реализирайки дузпа, отсъдена за фаул на Аркадиуш Милик. Три минути по-късно Себастиано Луперто покачи на 2:0 с удар от малък ъгъл след разбъркване пред вратата на Войчех Шчесни.

В началото на второто полувреме Емполи използва нова грешка в защита на Юве и с техничен удар Капуто вкара за 3:0.
Чак в 85-ата минута резервата Федерико Киеза върна един гол за гостите, но в добавеното време Роберто Пиколи сложи точка на спора с нов за домакините.
В класирането два кръга преди края Ювентус е на седмо място с 59 точки, на пет от четвъртия Милан, който е следващият съперник на “старата госпожа”. Емполи е на 14-о място с 42 точки и спокойно доиграва сезона.