Чрез Везенков Олимпиакос спечели редовния сезон в Евролигата

0
0
202

Отборът на Олимпиакос спечели редовния сезон в баскетболната Евролига за мъже за първи път в историята на клуба след домакински успех над испанския Баскония с 86:78 (19:11, 26:22, 21:22, 20:23) в среща от последния, 34-и кръг. Гръцкият гранд си осигури лидерската позиция в първата фаза от надпреварата с 24 победи и 10 поражения и очаква съперника си в плейофите, за които тимът се класира наскоро.

Българският национал Александър Везенков отново бе в основата на успеха на Олимпиакос. Везенков завърши като най-полезен за домакините, оформяйки „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 10 бори, а добави още 3 асистенции и 1 открадната топка за малко повече от 29 минути на терена.

Баскония прекъсна серията си от три успеха в турнира и с актив 18-16 ще почака изиграването на двубоя между Байерн Мюнхен и Жалгирис в петък вечер, за да разбере дали ще успее да финишира в топ 8 и да продължи в плейофите. Испанският тим ще се класира при победа на германския Байерн, но при успех на литовците именно те ще играят в директните елиминации.

Баскетболистите на Олимпиакос владееха инициативата през целия мач срещу Баскония, макар гостите да преследваха до последно шансовете си да се доближат максимално до противника и да търсят победа в края. На почивката домакините водеха с 45:33, а след трета част с 66:55.
От съотборниците на Александър Везенков Костас Папаниколау се отчете с 16 точки и 9 борби, а Костас Слукас допринесе с 15 точки, 3 борби и 6 асистенции.
За Баскония Маркъс Хауърд реализира 29 точки, 2 борби и 3 асистенции.