Везенков класира Олимпиакос в плейофите на Евролигата

0
0
262

Александър Везенков направи пореден фантастичен мач за Олимпиакос и донесе победата с кош в края на мача на Олимпиакос срещу Жалгирис със 74:72 в Евролигата. Така Олимпиакос е първият тим този сезон, осигурил си мястото в плейофите на турнира.

Везенков вкара не само победния кош, но бе и перфектен – 9/9 за две точки в мача. Той завърши с общо 25 точки и 8 борби за 30 минути. Така Спортист номер 1 на България вече има 2000 точки в Евролигата и е най-младият баскетболист, успял да събере общ коефициент 2500 в историята на Евролигата.

Везенков реализира 9 от първите 15 точки за гостите в началния период, а на почивката Олимпиакос водеше с 40:34. И второто полувреме бе много оспорвано. Гръцкият тим се откъсна в резултата с 61:49 след 30 минути игра, но със серия от 20:8 домакините изравниха при 69:69 при оставащи три минути в мача. Жалгирис обърна до 72:70 в своя полза малко повече от минута преди края, но с точни наказателни удари на МакКисик Олимпиакос изравни. Победният кош за гостите бе дело именно на Александър Везенков от трудна позиция при оставащи 6 секунди.
Роландс Шмитс бе най-резултатен за литовския отбор с 18 точки и 6 борби.

В следващия кръг от Евролигата за Олимпакос предстои гостуване на Партизан в Белград на 24 март. Преди това Везенков и съотборниците му ще гостуват на Панатинайкос на 19 март, а два дни по-късно ще изиграят и отложения си мач като гости на Лаврио в гръцкото първенство.
До края на редовния сезон има още 5 кръга, но Олимпиакос с актив 21-8 е вече сигурен за Топ 8 и в същото време гърците оглавяват временното класиране. Съставът на Жалгирис заема девета позиция с актив от 15 победи и 14 загуби.