В Нидерландия избират най-добрия отбор

0
0
246

Селекционерът на Нидерландия Франк де Бур остана доволен от третия успех на “оранжевите” в група С на Евро 2020. Така “лалетата” продължават напред с пълен актив от точки като победител в групата, от която напред се промъкна и Австрия.

“Това е най-важното и единственото, което сигурно вълнува хората, че имаме три победи. Някои момчета най-накрая получиха деветдесет минути в краката си и издържаха тези минути на високо темпо. Това ме кара да се чувствам позитивно.

Понякога играта ни срещу Северна Македония беше отлична, но понякога беше и много посредствена. Надявате се, че (футболистите) са мотивирани на сто процента, но също така знаете, че играчите не искат да получат жълти картони и да пропуснат следващия мач.
Знам, че не трябва да се избират най-добрите играчи като титуляри, а да се избира най-добрият отбор”, каза той.

В същото време Нидерландия постави куп рекорди с успеха си над Северна Македония с 3:0 в последния двубой за двата тима от група С на Евро 2020. Селекцията на Франк де Бур изравнява рекорд от 1935 г., след като тимът вкара 2 или повече гола в 9-ти пореден мач. Ако стори това и в двубоя си от 1/8-финалите, ще запише рекорден 10-ти успех с 2 или повече вкарани попадения.

Райън Гравенберх стана третият най-млад нидерландец, взел участие на европейско или световно първенство (на 19 г. и 32 дни) след Джетро Вилемс (18 г. и 71 дни/2012 г.) и Бертус де Хардер (18 г. 142 дни/1938 г.)

Мемфис Депай има 10 асистенции в последните 10 мача за националния отбор. Участвал е и в 52 попадения за Нидерландия (28 гола и 24 асистенции).

Жоржиньо Вайналдум има 25 гола в 78 мача за Нидерландия и изравнява по попадения Рафаел ван дер Ваарт. Той изпреварва Дирк Каут и легендата Марко ван Бастен, които са с 24.

Френки де Йонг също се отчете с рекорд. Той завърши пет дрибъла във всеки един от първите си три мача от Евро 2020 за Нидерландия. Последният играч завършил пет или повече дрибъла в три поредни срещи на Европейски първенства е Зинедин Зидан за Франция на Евро 2000.