Тодор Неделев вече е с 200 мача в българския футбол

0
0
242

Капитанът на Ботев Пд Тодор Неделев изигра своя мач №200 в българския футболен елит, след като взе участие във вчерашния мач срещу Арда. Футболистът на “канарчетата” започна от първата минута двубоя на базата в “Коматево” и дори се отчете с асистенция за втория гол на Ботев при успеха с 2:1.
По този начин, за 200 мача в родния елит с “жълто-черната” фланелка Неделев може да се похвали вече с 64 попадения и 62 асистенции.

Българският национал направи своя дебют в най-високото ниво на българския футбол през вече далечната 2012 година в мач срещу Славия. Тогава, едва 19-годишен Неделев асистира на три пъти за хеттрика на Иван Цветков при успеха с 3:0 срещу “белите”.

А сега не мина и без напрежение на “Коматево”. Неделев беше заменен в 61-ата минута, а на мястото му се появи Филип Филипов. Тошко напусна ядосан терена, като така изрази недоволството си срещу решението на треньора Азрудин Валентич. Първоначално се появи информация, че Неделев хвърля капитанската лента на земята, но от видеото става ясно, че той я дава на Виктор Генев, а хвърля нещо друго.
“Решението да извадя Неделев е да го запазя за мача в петък (б.р. – от 20:30 часа е домакинството на Берое). Той има леки болежки от националния тим. Това е тежко решение, хората могат да ме мразят за това решение, но аз не съм тук да говоря с хората”, заяви Валентич. Цяла пролет Неделев лекува тежка контузия в коляното.