Монца победи Ювентус, Антов гледа от скамейката

0
0
222

Монца постигна историческа първа победа в елита и то срещу големия гранд на италианския футбол – Ювентус. Отборът на Силвио Берлускони спечели с 1:0 срещу торинци и за първи път спечели три точки в мач от Серия А. Българският национал Валентин Антов остана на резервната скамейка и не игра за новака в елита на Италия.

Поражението задълбочи кризата в Ювентус и постави под напрежение поста на старши треньора Масимилиано Алегри. През седмицата “Старата госпожа” се изложи и в Шампионската лига.

Торинци доиграха мача с 10 души след червен картон на Анхел ди Мария за удар и с човек по-малко през втората част Юве видимо изпитваше трудности.
Монца дочака звездния си миг в 74-а минута, когато датчанинът Кристиан Гюткяер отбеляза с удар отблизо след центриране на Патрик Чурия.
Поражението е първо за Ювентус в шампионата за сезона и остави тима на 8-о място с 10 точки, а Монца се изкачи на 18-о място с 4 т.

Удинезе продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона и спечели с 3:1 при домакинството си на Интер. Успехът, който бе пети пореден за тях, изкачи “бианконерите” на върха в класирането с 16 точки от седем мача. В същото време Интер допусна трето поражение от началото на кампанията и остава шесто място с 12 точки.

Друг новак в елита – Кремонезе, загуби тежко от Лацио у дома с 0:4. Чиро Имобиле вкара два гола, а по веднъж за “орлите” се разписаха Милинкович-Савич и Педро.

Фиорентина прекъсна негативна серия от осем мача без победа във всички турнири с домакински успех с 2:0 над Верона. Нанитамо Иконе и Николас Гонсалес вкараха головете за “виолетовите”, а Кристиано Бираги можеше да направи победата още по-убедителна, но пропусна дузпа през първото полувреме.