Милан показа шампионския си стил с разгром над Наполи

0
0
231

Милан се наложи над Наполи с 4:0 при гостуването си в Неапол в италианската Серия А. Това бе важен успех за “росонерите” с оглед на предстоящия сблъсък между двата отбора на 1/4-финалите на Шампионската лига. Милан се възползва и от загубата на Интер от Фиорентина и излезе на трето място в класирането – на 4 точки зад втория Лацио.
Най-добри в редиците на отбора от Милано бяха Рафаел Леао, който вкара два гола, и Брахим Диас, който се разписа и направи асистенция. Авансът на Наполи на върха на класирането обаче остава комфортен – 16 точки.

Милан взе аванс от 2:0 до 25-ата минута с попадения на Леао след асистенция на Диас. Вратарят на гостите Майк Менян направи спасявания при удари на Станислав Лоботка, Пьотър Зиелински и Марио Руи.

Второто полувреме бе белязано от нов хубав гол на Леао и солова акция на Алексис Саламакерс. Треньорът на Милан Стефано Пиоли предупреди отбора си да избегне еуфорията преди мачовете между двата тима в Шампионската лига.

Доволен съм от представянето и резултата. Но това беше само един мач. Това е само първата стъпка, не трябва да има еуфория. Какъвто и да беше резултата, това няма да има влияние върху мачовете от Шампионската лига. Това ще бъдат други двубои, в друга обстановка. Представянето тази вечер ще ни донесе увереност, но и Наполи имаше своите положения”, каза Пиоли. За да стигне до топ 8 на Шампионската лига, Милан елиминира Тотнъм.

“Вече няма да се казва, че Наполи имаше късмет при жребия за Шампионската лига. Ще бъде трудно, ако всеки не даде всичко от себе си”, смята треньорът на неаполитанците Лучано Спалети.