Милан елиминира Тотнъм от ШЛ

0
0
263

Милан се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига за първи път от 2012 г., след като елиминира Тотнъм. Реваншът в Лондон завърши 0:0 и с общ резултат 1:0 след гол на Браим Диас в Италия, “червено-черните” продължават напред за първи път от 2012 година.

Срещата в английската столица не предложи много зрелище, но се разви изцяло по вкуса на гостите, които така и не позволиха сериозни опасности пред Майк Менян.
Тотнъм завърши двубоя в намален състав, след като в 78-ата минута Кристиан Ромеро беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Антонио Конте се завърна на скамейката на лондончани след здравословни проблеми. Италианският спец направи само една промяна в отбора на Спърс, който загуби 0:1 от Уулвърхямптън в последния кръг на Висшата лига. Емерсон Роял зае мястото на Педро Поро на десния фланг.

Стефано Пиоли направи три промени в отбора на Милан, който падна с 1:2 от Фиорентина в Калчото. Раде Крунич се завърна след наказание и започна в титулярния състав, а току-що излезлият от лазарета Исмаел Бенасер остана на пейката. В предната линия Браим Диас и Рафаел Леао отново бяха на разположение, съответно след контузия и наказание. Те заеха местата на Анте Ребич и Шарл Де Кетеларе.

Статистката преди реванша определено беше на страна на домакините, след като показваше, че Милан е спечелил само един от своите 21 мача като гост срещу английски отбори във всички европейски турнири (7 равенства и 13 загуби). Успехът е над Манчестър Юнайтед с 1:0 на “Олд Трафорд” през февруари 2005 г. Освен това “росонерите” загубиха последните си три гостувания в Лондон с общ резултат от 1:9.

Все пак шампионът на Италия се радваше на по-окуражаваща форма напоследък. Освен споменатото поражение от Фиорентина, Милан беше спечелил четири последователни мача във всички турнири, включително първия мач срещу Спърс.

От своя страна Тотнъм влезе в срещата в нестабилна форма. Инерцията от поредните победи срещу Уест Хям и Челси във Висшата лига беше спряна от последователни поражения срещу Шефилд Юнайтед във ФА Къп и Уулвс в лигата.

Първото полувреме в Лондон беше изключително скучно, двата отбора действаха много предпазливо и още до 21-ата минута англичаните получиха три жълти картона, единият от които за Антонио Конте. Първото голово положение беше за Милан. След заучено изпълнение на фаул, Жуниор Месиас се озова на отлична позиция и стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

После удар на Хюн-Мин Сон беше блокиран, а Хари Кейн шутира, но се получи рикошет и топката излезе в корнер, след който не последва нищо интересно. С това се изчерпаха всички най-интересни положения за първите 45 минути, през които така и не видяхме точен изстрел към Фрейзър Форстър или Майк Менян.

Първият точен удар в сблъсъка дойде в 51-ата минута, когато Браим Диас овладя отскочилата топка след разбъркване в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл. Вратарят обаче отрази опита му с чудесно спасяване.

После Стефано Пиоли направи принудителна смяна, след като Месиас получи контузия и в игра се появи Алексис Салемакерс. След час игра влезлият от пейката Педро Поро стреля от фаул, но в стената.

Постепенно Тотнъм започна да натиска в опит да заличи пасива си от първата среща и в 64-ата минута на Майк Менян му се наложи да показва високата си класа. Пиер-Емил Хойберг стреля точно под напречната греда, но вратарят с чудесна намеса изби.

Малко по-късно Оливие Жиру можеше да открие резултата, след като стреля в долния ляв ъгъл, но и Форстър демонстрира умения и спаси. В 74-ата минута Сон опита да вкара директно от корнер, но прати топката в аут.

В 78-ата минута “шпорите” останаха с човек по-малко на терена, след като Кристиан Ромеро беше изгонен от игра за втори жълт картон. При нарушението срещу Тео Ернандес, аржентинецът получи и контузия. Дълбоко в добавеното време и двата отбора пропуснаха да вкарат гол. Първо Хари Кейн засече с глава, но Менян с фамозна намеса изби. При последвалата контра Дивок Ориги нацели гредата и срещата завърши без попадения.

Тотнъм – Милан 0:0

Тотнъм: Форстър, Дейвис, Лангле, Ромеро, Емерсон (70-Ричарлисон), Перишич (53-Поро), Хойберг, Скип, Сон, Кулушевски (83-Санчес), Кейн
Мениджър: Антонио Конте

Милан: Менян, Тиау, Томори, Калулу, Ернандес, Месиас (56-Салемакерс), Крунич, Тонали, Диас (80-Бенасер), Леао (89-Ребич), Жиру (81-Ориги)
Треньор: Стефано Пиоли

Лондон, ст.: “Тотнъм Хотспърс”
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Жълти картони: Ромеро, Ленгле, Конте, Скип (Тотнъм); Тиау (Милан)