Пиоли: Не трябваше да губим и от Атлетико

0
0
808

Треньорът на Милан Стефано Пиоли бе много разочарован от загубата с 1:2 от Атлетико Мадрид. Италианецът смята, че резултатът е незаслужен. Това е второ поредно поражение за гранда, който на старта беше сломен и от Ливърпул, като с това шансовете на за елиминациите силно намаляват.
“Изиграхме страхотен мач. Създадохме много шансове, бяхме отбор, страдахме много малко. Бяхме господари на терена, така че представянето на отбора трябваше да ни даде голямо самочувствие.
Решенията на съдията … да, Франк Кеси извърши нарушение, което може да бъде избегнато, но е толкова рано в мача и не трябва да бъде втори жълт картон, за да остави отборa в Шампионската лига с 10 души след само 30 минути. Много е лошо, заслужавахме да спечелим”, каза Пиоли.

“Вярно е, че през първите 30 минути ни подложиха на толкова голям натиск и нямахме вариант да се измъкнем от това. Тогава останаха с един човек по-малко и оттам играта се промени. Те бяха по -добри от нас. Много съм щастлив за Антоан Гризман, той се нуждаеше от този гол. Нямах никакви съмнения да разчитам на него”, каза наставникът на Атлетико Диего Симеоне.
На “Сан Сиро” Рафаел Леао (22) откри, но испанците стигнаха до пълния обрат чрез Антоан Гризман (84) и Луис Суарес (90+3). В ситуацията Пиер Калулу игра с ръка, а реферът Джунеит Чакър прегледа ситуацията чрез ВАР и отсъди дузпа. Така Суарес сложи край на сушата си от 26 мача навън в ШЛ без гол.