Ливърпул не позволи издънка с Милан

0
0
280

Ливърпул започна участието си в Шампионската лига с доста драматична и вълнуваща победа над Милан с 3:2. След като изоставаха на полувремето с 2:1, “червените” съумяха да обърнат мача в своя полза за голяма радост на пълния стадион.
Срещата започна динамично, като мърсисайдци имаха надмощие през първото полувреме, в което успяха да поведат след автогол на Томори. Последваха още силни минути за Ливърпул, а кулминацията бе изпуснатата дузпа от Мохамед Салах.
В края на първото полувреме Милан успя да се възползва два пъти от пропукалата се защита на съперника и последователно в 42-та минута от Ребич, и в 44-та минута от Диас, доведоха резултата до 2:1 за италианския клуб. И всичко това без голямата звезда на тима Златан Ибрахимович, който е с лека контузия и треньорът Стефано Пиоли предпочете да го запази.

Началото на второто полувреме бе не по-малко драматично, когато гол на “росонерите” беше отменен заради засада. Вдъхновен, Ливърпул, подкрепян от феноменалната си публика, успя да изравни в 48-та минута, когато Салах на ръба на засадата изскочи зад защитата на Милан и отбеляза за 2:2. Победният гол на Джордан Хендерсън в 69-та минута бе с красив удар от границата на наказателното поле.

Това беше първи мач между двата тима на “Анфийлд” в историята, като те не се бяха срещали в турнира от финала през 2007-а, когато “росонерите” триумфираха с 2:1. Само две години по-рано мърсисайдци спечелиха трофея в състезанието след драматичен обрат от 0:3 до 3:3 на финала, в който надделяха срещу този съперник след изпълнение на дузпи. Също така след 2745 дни или 7-годишно чакане, Милан се завърна в ШЛ.

В другия мач от същата група Б Атлетико Мадрид и Порто не успяха да излъчат победител и приключиха при 0:0.