Меси поведе ПСЖ към разгром във Франция

0
0
311

Звездата на ПСЖ Лионел Меси вкара два гола за победата над Клермон с 5:0 като гост, с която парижани направиха успешен старт на защитата на титлата си в Лига 1.

В отсъствието на Килиан Мбапе Меси поведе атаката на ПСЖ и още в 9-та минута асистира на Неймар за първия гол в срещата. До края на първото полувреме самият Неймар се отличи с две асистенции за головете на Ашраф Хакими и Маркиньос, а в края на двубоя настъпиха минутите на Меси, който се разписа в 80-та и 86-та минута, а второто му попадение дойде след впечатляваща задна ножица.

Неймар можеше да открие резултата още в седмата минута, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините от Клермон Фут. Бразилецът обаче не сгреши в деветата минута, когато Меси отклони топката към него и той бе точен за 1:0.
22-годишният португалец Витиня също бе близо до попадение в 18-ата минута, а в 26-ата Неймар намери отлично Ашраф Хакими, който вкара за 2:0 за гостите. Три минути по-късно Серхио Рамос отправи изстрел с глава, но вратарят на Клермон се справи.

Третият гол за парижани падна в 38-ата минута, когато след центриране на Неймар бразилецът Маркиньос отклони топката в мрежата на домакините за трети път. Лео Меси пък пропусна да увеличи аванса на Пари Сен Жермен в самия край на първото полувреме.

Домакините организираха обещаваща атака в 53-ата минута, но Комнен Андрич прати топката над вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума. Меси пропиля нова възможност за Пари Сен Жермен в 69-ата минута, но се реваншира в два гола в последните 10 минути на мача. Той се разписа в 80-ата и 86-ата, правейки резултата 5:0 за шампионите. Особено впечатляващ бе вторият гол, който аржентинецът вкара след акробатично изпълнение от въздуха с гръб към вратата.

„Хареса ми желанието на отбора да печели всяка топка. Лео реагира много бързо, когато загубим владението на топката, а Неймар също полагаше усилия в защита“, заяви старши треньорът на ПСЖ Кристоф Галтие.
Наскоро ПСЖ заслужи и Суперкупата на Франция.

По този начин тимът му поведе в класирането на Франция още след първия кръг и се очаква да остане там през целия сезон с оглед на превъзходството си пред другите отбори в първенството. В следващия кръг шампионите посрещат Монпелие, докато за Клермон предстои гостуване на Реймс.

Снимка: Туитър