Лео Меси се върна с гол, ПСЖ бие

0
0
265

Шампионът ПСЖ срази Анже с 2:0 в мача от 18-ия кръг и се върна на победния път във френската Лига 1. Юго Екитике (5) се разписа в трети пореден двубой за парижани, а Лионел Меси (72) се завърна с попадение от по-дългата си почивка заради спечелената световна титла с Аржентина на Мондиал 2022 в Катар.

Парижани поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Норди Мукиеле получи от Меси и прати топката в наказателното поле за Юго Екитике и той я засече в опразнената врата.
В 24-ата минута стражът на Анже Пол Бернардони се отличи с добро спасяване при удар с глава на Серхио Рамос, а до края на първата част нито един от двата тима не успя да създаде голова ситуация.

След почивката в 59-ата минута Екитике можеше да вкара втория си гол в мача, но Бернардони показа страхотен рефлекс. Две минути след това Абдала Сима бе близо до изравняването, но шутира над вратата.
В 72-ата минута Мукиеле асистира и на Лионел Меси, който с удар по земя удвои аванса на домакините, оформяйки и крайния резултат.
С успеха ПСЖ вече има актив от 47 точки на първата позиция в Лига 1 и увеличи на 6 т. аванса пред втория Ланс, който сгреши и завърши 2:2 при визитата на Страсбург. Анже е последен с 8 точки.