Меси с рекорд за Аржентина в паметен мач

0
0
388

Аржентина записа категорична победа над Боливия с 4:1 в среща от група А на турнира Копа Америка, който се провежда в Бразилия. Мачът се игра в град Куябе. Два гола за “гаучосите” отбеляза Лионел Меси (33 от дузпа, 42), по един добавиха Алехандро Гомес (6) и Лаутаро Мартинес (65)
Меси изигра своя 148-и мач за националния отбор и счупи рекорда на Хавиер Масчерано, който има 147 срещи.
Рекордьорът Лео обаче знае, че дотук бе по-лесната част. На 1/4-финал го чака Еквадор (с играча на ЦСКА Джорди Кайседо в състава) и, естествено, Аржентина отново ще е фаворит. След това обаче няма да има никаква милост на турнира, който страната не е печелила от далечната 1993 г.
А боливийците бяха отпаднали от елиминациите и преди двубоя, играха само за чест. Те намалиха в 60-ата минута чрез Ервин Сааведра, но в 65-ата Лаутаро Мартинес от Интер направи 4:1.
В другия мач от групата Уругвай надви Парагвай с 1:0 и приключи на второ място в класирането.