Бразилия се измъчи с Еквадор на Копа Америка

0
0
293

Отборът на Бразилия направи 1:1 с Еквадор в последен мач от груповата фаза на Копа Америка 2021. На стадион “Олимпико Педро Лудовико” в Гояния наставникът на домакините Тите даде почивка на част от своите титуляри, сред които Неймар, Габриел Жезус, Тиаго Силва, Ричарлисон и Каземиро. Въпреки това Бразилия поведе резултата в 37-ата минута чрез централния защитник Едер Милитао, който се разписа след подаване на Евертон, но малко след почивката гостите изравниха с гол на Анхел Мена.
Но тимът на Тите прекъсна серия от 19 месеца, в които само побеждаваше, нареждайки 10 поредни успеха. Селекционерът не бе особено щастлив от този факт, но призна – целта бе Бразилия да е първи в групата и това е факт.
Бразилия завършва именно на първо място в група А с 10 точки от четири мача, а равенството бе достатъчно на Еквадор, за да намери място на четвъртфиналите, завършвайки на четвърта позиция с три точки.

На четвъртфиналите Бразилия чака в Рио де Жанейро на стадион “Нилтон Сантос” в 3 ч след полунощ на петък срещу събота четвъртия в група А. Към момента на това място е Уругвай, който ще остане там, ако не спечели срещу Парагвай довечера.

В другия мач от групата Венецуела загуби от Перу с 0:1. Попадението на Андре Карийо в този двубой остави венецуелците последни с 2 т. Перу завършва на второ място със 7 точки, три повече от третия Колумбия.

Крайното класиране в група А ще се определи тази нощ, като в 3 ч наше време играят Уругвай – Парагвай и Боливия – Аржентина. Лео Меси и компания водят със 7 т., парагвайците са с 6, Чили има 5, а Уругвай е с 4. Всички тези тимове са се класирали (Боливия е с 0 т. последен), въпросът е как ще се разпределят в таблицата и срещу кого ще се изправят на четвъртфинал.