Мбапе с рекорд – вкара пет гола за ПСЖ

0
0
226

Звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе вкара пет гола във вратата на аматьорския клуб Пеи дьо Касел в мач от Купата на Франция, завърши с успех със 7:0 за парижани. Френският национал не показа жал срещу шестодивизионния тим и се превърна в първия играч в историята на ПСЖ, който вкарва пет гола в официален двубой.

Неймар и Карлос Солер отбелязаха другите две попадения за шампионите на Франция, за които предстои сериозен сблъсък с Олимпик Марсилия в осминафиналите на турнира.

ПСЖ е печелил Купата на Франция рекордните 14 пъти в историята си, докато скромният тим на Паи де Касел, който представлява няколко села в покрайнините на крайбрежния град Дюнкерк, впечатли всички с достигането си до тази фаза на турнира.

Иначе за Мбапе вечерта наистина беше специална, защото преди това той никога не беше извеждал ПСЖ с капитанската лента. Нападателят оформи хеттрик само в рамките на 11 минути преди почивката.

Това беше първи мач за парижани след завръщането им от Рияд, където победиха с 5:4 сборния отбор на звездите в първенството на Саудитска Арабия. А треньорът Галтие не взе в групата Лионел Меси, Марко Верати и Джанлуиджи Донарума, а други от останалите звезди останаха на пейката. Мбапе и Неймар обаче бяха титуляри, заедно със Серхио Рамос, Нуно Мендеш и Ренато Санчес. Мястото на Меси в офанзивното трио зае Юго Екитике. А резултатът просто не закъсня. Срещата пък се игра в Ланс, защото Пеи дьо Касел не разполага със стадион, на който да посрещне именития си съперник.