Най-младият със 100 гола във Франция е Мбапе (видео)

0
0
1754

Звездата на френския футбол Килиан Мбапе записа ново забележително постижение. На 22 години и 91 дни той стана най-младият играч със 100 гола в Лига 1.
Мбапе постигна рекорда с двете си попадения при гръмката победа с 4:2 срещу Лион като гост
. С успеха ПСЖ излезе начело в първенството с 63 точки, с колкото е и Лил. Лион остана с 60 т., а Монако има 59. До края на сезона във Франция остават 8 кръга.

На “Групама Стейдиъм” Мбапе откри резултата в 15-ата мин. и вкара за 0:4 в 52-ата мин. Така той вече има 30 гола от началото на сезона, а 20 от тях са в първенството.
Срещу “хлапетата” Данило Перейра отбеляза второто попадение за гостите в 32-ата минута, а Анхел ди Мария се разписа малко след почивката. Ислан Слимани намали в 62-ата минута, а Максуел Корне направи резултата малко по-почетен в 81-ата минута.

В този мач другата голяма звезда на парижани Неймар се завърна на терена след едномесечно отсъствие. Бразилецът влезе в игра 20 минути преди края именно на мястото на френския супернападател, който е отбелязал стоте си гола в 142 мача, в които е добавил и 41 асистенции.

Също така обаче продължава да е неясно бъдещето на Неймер и Мбапе. Спортният директор на тима Леонардо и двамата ще останат.
Представянето на Килиан в последно време е изключително. Сега не му е времето да говорим за контракта, но ще дойде моментът, в който ще имаме повече яснота по въпроса. Като цяло футболистите на ПСЖ искат да остават тук”, заяви Леонардо.