Манчестър Сити – шампион на Англия

0
0
330

Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:2 и стана за осми път в историята си шампион на Англия. Малко преди края тимът на Пеп Гуардиола изоставаше с 0:2 с попадения на Мати Кеш и Коутиньо, но два попадения на Илкай Гюндоган и Родри донесоха в рамките на пет минути донесоха мечтан обрат и заслужена титла на “гражданите”.

В същото време Ливърпул също се изпоти срещу Уулвърхямптън и малко преди края резултатът бе 1:1, но “червените” победиха с 3:1 с късни голове на резервата в този мач Мохамед Салах и Анди Робъртсън.

Тотнъм успя да запази четвъртото си място в крайното класиране, което е символ на участие в Шампионската лига. Отборът на Антонио Конте си беше свършил работата по-рано, но днес се наложи над изпадналия Норич с 5:0 като гост. Деян Кулушевски откри резултата за “шпорите”, а Хари Кейн направи аванса им комфортен. След почивката отново Кулушевски и два гола на Хю Мин Сон, който завърши с равни голове начело при стрелците със Салах.

Арсенал също показа глад за голове и се наложи над Евертън с 5:1, но това стигна на тима само за място в Лига Европа. “Артилеристите” дръпнаха с голове на Габриел Мартинели и Едуард Нкетиа, а Дони ван де Бек върна едно попадение за тима от Ливърпул. Седрик, Габриел и Одегард вкараха другите голове за Арсенал.

Лийдс се спаси драматично във Висшата лига за сметка на Бърнли. Тимът победи с 2:1 Брантфорд като гост след гол на Рафиня от дузпа десет минути след началото на второто полувреме. Домакините изравниха чрез Серхи Канос, но в добавеното време Харисън донесе успеха на изстрадалия Лийдс срещу останалия с човек по-малко на терена Брентфорд.

Нюкасъл направи голяма услуга на Лийдс, като победи Бърнли с 2:1 с две попадения на Калъм Уилсън. Така “свраките” играха феърплей в желанието си да завършат в Топ 10. Максуел Корне върна един гол за домакините.

Манчестър Юнайтед загуби гостуването си на Кристъл Палас с 0:1 с гол на Вилфред Заха преди почивката. “Червените дяволи” обаче ще играят в Лига Европа, като за това трябва да благодарят на Брайтън, който се наложи над Уест Хям с 3:1. Уелтман, Грод и Уелбек бяха точни за Брайтън, Уест Хям бе повел чрез Михаил Антонио. “Чуковете” ще бъдат представители на Англия в Лигата на конференциите.

Челси се наложи трудно над изпадналия Уотфорд с 2:1. Кай Хаверц и Рос Баркли в добавеното време вкараха за “сините”, Гослинг бе изравнил междувременно за гостите.

Лестър завърши сезона с високо вдигната глава, след като се наложи над Саутхямптън с 4:1. Джеймс Мадисън, Джейми Варди и два пъти Айозе Перес вкараха за “лисиците”, които завършиха на осмо място в класирането, Джеймс Уорд-Прауз вкара за “светците” от дузпа.