Расистки скандал с Лукаку в Италия

0
0
215

Расистки обиди от някои фенове на Ювентус стоят зад празнуването на гола на Ромелу Лукаку, което доведе до изгонването на нападателя на Интер в полуфинала на Купата на Италия. Белгиецът изравни от дузпа в добавеното време за крайното 1:1 и постави началото на взривоопасния финал на “Дерби д’Италия”. Лукаку сложи пръст на устните си и козирува пред агитката на Ювентус.

Това обаче накара рефера Давиде Маса да покаже втори жълт картон на нападателя на Интер. Причината? Провокация към публиката.
След последния сигнал пък Хуан Куадрадо и Самир Ханданович се сдърпаха и също получиха червени картони.

Проблемите на Лукаку, който влезе 20-ина минути преди края, започнаха след сблъсък с Гати, за който получи жълт картон. След това нападателят се превърна в мишена на обидни скандирания от фенове на Ювентус от трибуната “Курва Суд”, веднага след като получи първия си жълт картон и няколко издадоха маймунски звуци.

Това е причината, поради която белгийският нападател отпразнува късния си изравнителен гол, като постави пръст пред устата си. Заслужава да се подчертае обаче, че Лукаку празнува по същия начин по време на международната пауза в мача с Швеция, където отбеляза хеттрик.

„Ясно е, че усетихме това (расистки обиди), но гледам отвъд това и виждам играч, който бележи, празнува и всичко се случи оттам“, каза треньорът на Интер Симоне Индзаги.
„Сега трябва да съм с ясно съзнание и да мисля, че празнуването на Лукаку, което той винаги прави по този начин, ни лишава от важен играч. Мачът беше много спокоен и коректен до 95-ата минута”, допълни братът на Пипо Индзаги.

“Резултатът е разочароващ предвид тази грешка в края, но като цяло мачът беше равностоен и равенството е нормален изход. И двата отбора владееха топката и имаха положения, това е футболът. Знаехме, че всичко ще се реши в реванша, така че все още е възможно да допуснем такъв гол 20 секунди преди края.
Положителното е, че момчетата се запалиха и се ядосаха, когато оставиха съперника да изравни, но трябва да използват този момент, за да се поучат и да не повтарят тези грешки. Движехме топката твърде бавно през първото полувреме, след почивката се активизирахме и впечатленията бяха добри, но това е футболът“, заяви треньорът на Юве Макс Алегри Sport Mediaset.
Реваншът ще се проведе в Милано на 26 април от 22.00 часа.

Снимка: Туитър