Голяма драма на “Дерби д’Италия”

0
0
197

С голяма драма завърши “Дерби Д’Италия” между Ювентус и Интер в първия полуфинал за Купата на Италия. Ромелу Лукаку изравни за крайното 1:1 от дузпа в 93-ата минута, но след това бе изгонен за втори жълт картон. Имаше сдърпване на играчите и след края на срещата и тогава бяха изпъдени Самир Ханданович и Хуан Куадрадо, който пък откри резултата в 83-ата минута. Така Интер избегна трета поредна загуба от големия противник през сезона, след като загуби два пъти в първенството от Юве (0:2 и 0:1).

Симоне Индзаги направи сериозни промени след третата поредна загуба в първенството – 0:1 от Фиорентина. В атака стартираха Лаутаро Мартинес и Един Джеко. Ханданович получи място на вратата, а Димарко се завърна на фланга. За Ювентус Костич, Ди Мария и Влахович си върнаха титулярните места.

Мачът бе доста скучен първите 80 минути. И двата отбора не рискуваха и създадоха много малко положения за гол. За Ювентус шансове имаха Анхел ди Мария още в началото, Душан Влахович след удар с глава и Аркадиуш Милик, който пропусна да засече в празната мрежа. За Интер пък Брозович видя как Перин спаси, а Мхитарян направи най-сериозният пропуск, преди да се стигне до заключителните 10 минути на мача.

В 83-ата минута Ювентус откри. Центриране отляво бе отклонено от Бастони и топката стигна до забравения съвсем сам Куадрадо на далечния фланг. Колумбиецът овладя и реализира със силен удар покрай Ханданович. Неговият 6-и гол срещу Интер в кариерата и 26-о попадение за Ювентус.

Изглеждаше, че това ще достатъчно за победата на Ювентус със същия резултат, както на 19-и март в Милано. Но в добавеното време Бремер игра с ръка в наказателното поле и Давиде Маса не се поколеба да отсъди дузпа. Ромелу Лукаку, който влезе 15 минути преди края, бе точен от бялата точка. При радостта си след гола обаче Лукаку получи втори жълт картон и бе изгонен.

След последният сигнал на Маса също както преди 20 дни в Милано, двата тима се сдърпаха. Този път Ханданович и Куадрадо се захапаха и опитаха да се сбият. След като мелето се успокои съдията Маса показа червени картони и на двамата. Така за реванша на 26 април в Милано, Ханданович, Лукаку и Куадрадо са наказани и няма да играят.

ЮВЕНТУС – ИНТЕР 1:1
1:0 Куадрадо 83, 1:1 Лукаку 93 дузпа

ЮВЕНТУС: Перин, Гати, Бремер, Данило, Куадрадо, Локатели, Фаджоли (65 Мирети), Рабио, Костич, Ди Мария (65 Киеза), Влахович (74 Милик)

ИНТЕР: Ханданович, Д’Амброзио (81 Дъмфрис), Ачерби, Бастони, Дармиан, Брозович (81 Аслани), Барела, Мхитарян, Димарко (69 Госенс), Лаутаро Мартинес (86 Кореа), Джеко (69 Лукаку)