локо пд

0
0
300

Локомотив Пд се класира за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Пловдивчани надвиха чешкия Словачко с 3:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха пи резултат 1:0 за домакините от Чехия, като по този начин беше изравнен общият резултат от двата мача.
Вратарят Илко Пиргов хвана три от ударите на чехите, за Локо пропуснаха Лукас Салинас и Емил Янчев. В следващия кръг “смърфовете” ще играя с датския ФК Копенхаген.

Първата по-опасна ситуация дойде в 14-ата минута. Доричек получи на хубава позиция в наказателното поле, но ударът му с глава бе слаб и Пиргов улови без проблеми.
В 26-ата минута обаче домакините поведоха. Властимил Даничек получи около точката за изпълнение на дузпа и засече от движение от въздуха, неоставяйки никакъв шанс за реакция на Пиргов за 1:0.
В края на полувремето Риджино Сисилиа засече с глава центриране в наказателното поле, но неточно.
В даденото продължение пък Ян Калабишка стреля от малък ъгъл. Пиргов обаче бе на мястото си и изби в корнер, след който пък не се стигна до нищо опасно за неговата врата.

В самото начало на втората част Словачко можеше да удвои аванса си. Садилек нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Пиргов обаче успя да избие. След час игра пък Сисилиа стреля по диагонала от наказателното поле, но доста неточно. 240 секунди по-късно чехите пропуснаха нова отлична възможност. След центриране от корнер, Станислав Хофман засече с глава от границата на вратарското поле. Пиргов обаче успя да улови на голлинията.
В ответната атака пък Локомотив можеше да изравни. След центриране от фал, Димитър Илиев засече с глава. Нгуен обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.
В 71-ата минута Словачко направи нов фрапантен пропуск. Садилек получи в наказателното поле, премина покрай защитник на Локомотив и стреля пред вратарското поле, но над напречната греда.
180 секунди преди края на редовното време Словачко по чудо не стигна до второ попадение, след като футболист на домакините стреля неточно от вратарското поле.
В ответната атака Бирсент Карагарен прати топката в мрежата на Нгуен. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса на Димитър Илиев.
В даденото продължение Димитър Илиев изведе в наказателното поле Георги Минчев, който стреля по диагонала. Нгуен обаче успя да избие. Това бе и последното интересно положение за редовните 90 минути, след което мачът влезе в 2 продължения от по 15 минути.

В 97-ата минута Холзер получи в наказателното поле, поведе си и нанесе удар в близкия ъгъл. Пиргов обаче улови сигурно.В ответната атака Минчев бе изведен сам срещу вратаря и копна технично над него, пращайки топката в мрежата. И това попадение обаче бе отменено заради засада. В последната минута на първото продължение, след центриране отляво, Сисилие засече с глава от границата на вратарското поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.
В 112-ата минута Петър Витанов стреля от дъгата пред наказателното поле, но Нгуен улови сигурно пред голлинията.

Дузпите започнаха отлично за Локо. Илко Пиргов спаси удара на голмайстора Даничек. Веднага след това Митко Илиев вкара за “смърфовете”. Ново спасяване на Пиргов даде аванс от два гола на тима си, но и Салинас не вкара. За да бъде драмата пълна, Пиргов спаси и третата дузпа на чехите! Конър Руан намери горния десен ъгъл и Локо поведе с 2:0 след първите три наказателни удара! Юречка отсрами домакините с точно изпълнение в долния десен ъгъл, а Емил Янчев върна интригата с удар над напречната греда, който беше първи мачбол за пловдивчани! Кадлец изравни за 2:2, но Бирсент Карагерен не сбърка и намери левия ъгъл и всичко приключи в полза на Локо!