Левски сломи Берое с дебютен гол за Попето

0
0
1031

Левски победи с 1:0 като гост Берое в мач от 12-ия кръг на Първа лига. “Сините” стигнаха до важния успех с гол още в 3-ата минута на Ивелин Попов. Бившият национал се разписа, след като Иван Караджов не се намеси добре при единоборство с Илиян Стефанов. За Попето това беше дебютен гол за “сините”, на които е фен още от дете.

Но при положението обаче останаха съмнения за игра с ръка на национала Стефанов, след която гостите можеха да получат и дузпа. В крайна сметка съдийската бригада, начело с Георги Кабаков, зачете попадението на Попето.

Иначе победата на Левски беше напълно заслужена и можеше да е доста по-изразителна, ако не бяха многобройните пропуски пред Караджов.
С успеха носителят на Купата на България събра 21 точки от 9 мача и заема 7-мо място. Берое остава с 11 пункта и се намира на 10-ата позиция.
В следващия кръг Левски приема Ботев Пд, като на “Герена” ще бъде затворен само част от сектор “А”, а старозагорци гостуват на Пирин в Благоевград.