Очаквано: Левски догони лидерите в първенството

0
0
604

Левски се наложи над Ботев Пд с 1:0 в efbet Лигата. Единственото попадение за успеха на “сините” бе дело на Илиян Стефанов в средата на първото полувреме. С успеха Левски се изкачи на трето място във временното класиране с 24 точки. Тимът на Мъри Стоилов е на 2 т. от лидера ЦСКА 1948, който днес посреща Черно море. Левски също така е на точка от втория ЦСКА, който утре гостува на четвъртия Лудогорец (23)

Стоилов бе направил една смяна в отбора си в сравнение с мача с Берое в началото на седимцата. В центъра на защитата се завърна възстановеният Сонко Сундберг, който замени Келиан ван дер Кап.
Голяма част от централния Сектор А бе затворена заради наказание на Левски и зрителите бяха изпълнили секторите В и Б.

В 22-рата минута Жереми Петрис изведе Роналдо отдясно, който подаде остро на задна греда, където Илиян Стефанов изпревари Роберто Пунчец и засече топката в мрежата на Хидайет Ханкич.
До края на първата част Ивелин Попов успя да събере няколко защитници около селе си и подаде на Роналдо, чийто удар обаче бе блокиран.

В 55-ата минута шут на Ивелин Попов бе блокиран от защитник на Ботев. След изпълнението на корнера Илиян Стефанов продължи с глава топката на задна греда, където Цунами отблизо не успя да уцели очертанията на вратата и се ядоса.
В 62-рата минута Мохамед Брахими от гостите отправи хубав диагонален удар отляво, но топката мина покрай левия стълб на вратата на Пламен Андреев.
В 64-ата минута резервата на пловдивчани Николай Минков вкара хубав гол с плътен шут в горния ляв ъгъл на вратата на домакините, но след намеса на ВАР съдиите и гледане на ситуацията от главния рефер Станимир Тренчев попадението не бе признато заради нарушение на Елвис Ману срещу Цунами от “сините”.
В 85-ата минута Уелтън от Левски проби отляво и нанесе техничен удар, който бе париран от вратаря на Ботев Ханкич.
В добавеното време на мача Филип Кръстев стреля високо над вратата от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.
В ответната атака удар от Антон Бароан от гостите от фаул се отби в стената и това бе всичко в мача.
“Сините” ще гостуват на Славия в сряда в отложен мач от първенството.