Бивш левскар изтърва титлата в Кипър

0
0
256

АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава си отстъпи с 2:3 на Аполон (Лимасол) в предпоследния 35-и кръг в кипърското първенство и се прости с надеждите за шампионска титла на Острова на Афродита. За миналогодишния шампион Аполон игра друг български полузащитник – Илиан Илиев-младши, който получи и жълт картон.

Ден по-рано водачите от Арис (Лимасол) победиха Омония с 1:0 и събраха 74 точки, което ги прави недостижими на върха кръг преди края. АПОЕЛ остава на 2-ата позиция с 68, а в следващия кръг приема Арис. В срещата обаче ще се играе единствено за чест, тъй като и АПОЕЛ е недостижим на 2-ото място.

За Арис, който беше поет от руския бизнесмен Владимир Фьодоров преди две години, това е първа титла в доста скромната витрина с трофеи. Арис, най-малкият като популярност и успехи отбор в Лимасол, до момента имаше едва една купа на страната през 1989-а година и пет първи места във втора дивизия. Но сега тимът, в който играят футболисти като Александър Кокорин, ганайският защитник Ерик Бояки и Даниел Сикорски, ще опита късмета си в квалификациите в Шампионската лига.

Отборът на АПОЕЛ поведе в 21-ата минута с гол на Георги Квилитая, който засече с глава центриране от ъглов удар на бразилеца Маркиньос. Но въпреки преднината, играта на “жълто-сините” вървеше нервно. Аполон се възползва от това и изравни в 30-ата минута чрез Йоанис Питас. Пак той обърна хода на мача в 71-ата минута след контраатака, в която бяха останали двама срещу двама. А египтянинът Амр Варда покачи на 3:1 в 80-ата. Грузинецът Квилитая намали на 2:3 в 3-ата минута но добавеното време, но за повече нямаше време.

Илиан Илиев-младши игра 65 минути за домакините, като беше заменен от норвежеца Ецац Хюсеин. Пет минути преди смяната си той получи и жълт картон заради фаул. Георги Костадинов остана на терена 73 минути, когато треньорът Владан Милоевич направи двойна смяна и заедно с българския халф извади и бразилеца Маркиньос. Промяната обаче имаше обратен ефект и пет минути след нея домакините вкараха трети гол и решиха мача.