Клоп критикува фенове

0
0
319

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изрази недоволство от своите играчи за пасивните действия и грубите грешки в защита през второто полувреме при обрата с 2:5 от Реал Мадрид в първи мач от осминафиналите в Шампионска лига.
Ливърпул започна много силно и поведе с 2:0, но допусна два гола до почивката, а през втората част отстъпи инициативата и инкасира още три попадения. Реал стана първият отбор, който бележи пет гола на Ливърпул на “Анфийлд” в европейските турнири.

Клоп беше видимо унил след края на мача, но не изглеждаше особено ядосан.
Германският специалист подчерта, че е видял стария Ливърпул в най-добрата си форма през първото полувреме, преди да рязко да свали нивото през втората част.

“Началото беше невероятно. Накратко – бяхме себе си. Беше перфектно, точно както искахме да играем, причинявайки проблеми на съперника по целия терен. Супер интензивно начало, 2:0. Цялото първо полувреме беше добро освен головете.

“След първия гол станахме леко пасивни, не пресирахме високо, не ги гонехме, а трябваше, защото това е отбор, който, когато си пасивен, те наказва. Вторият гол е шамар. Не става, не може да допускаме такъв гол, но се случи и 2:2″, коментира Клоп пред BT Sport.

“Първата ситуация през второто полувреме пуснаха дълга топка на Винисиус. Не съм сигурен дали е фаул, но в крайна сметка съдията го свири и въобще не ми хареса как се защитавахме в тази ситуация. При 3:2 за тях стана много трудно, защото Реал е изключително добър на контраатака. Вече беше късно да се върнем на правилния път. Трябваше да играем като първото полувреме през всичките 95 минути. Това е възможно, но имаше нужда от импулс. А след гола за 3:2 беше точно обратното.

“Те станаха по-уверени и вкараха страхотни голове. Така стоят нещата. Странно е. Загубихме с 2:5, наясно сме с това. Ще бъде трудно да наваксаме този пасив на реванша, но ще отидем там и ще опитаме да спечелим”, каза още Юрген Клоп.