Камбуров вече е голмайстор №1 в българския футбол

0
0
289

Берое надви Царско село у дома с минималното 1:0 в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе реализирано от нападателя на заралии Мартин Камбуров в 74-та минута – попадение, с което той счупи рекорда на легендата Петър Жеков за най-много отбелязани голове в елита на българския футбол. То е под номер 254 за 40-годишния стрелец.

Първото полувреме под Аязмото премина без голове, а всичко най-интересно се случи след почивката. В 55-та минута възпитаниците на Антони Здравков останаха в намален състав след директния червен картон на Иван Бандаловски, който спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря на „царете“ Янко Георгиев Камбуров.

Ситуацията бе извън наказателното поле, а нападателят сам се нагърби с отговорността да изпълни прекия свободен удар, но безуспешно. Все пак, той се реваншира около четвърт час преди края на редовното време, реализирайки след грешка на Георгиев, който не успя да се справи с върната към него топка и я подари на Камбуров, разписал се на празна врата. Стражът на гостите бе заменен малко след това от Християн Василев.

В 88-та минута Гаетан Миси Мезу пропусна отличен шанс да донесе точка на „царете“, след като се озова сам срещу вратаря на домакините Нордин Бакер. До края не паднаха нови голове и така Берое се изкачи на третата позиция след четвъртия си успех за сезона с актив от 12 точки. Царско село е десети с една-единствена победа от началото на кампанията и скромния актив от шест пункта. В следващия кръг старозагорци гостуват на Ботев Пд в дербито на Тракия, докато столичани приемат намиращия се на дъното Локомотив Пд.

Снимка: Берое