Мартин Камбуров влезе в историята на българския футбол

0
0
398

Мартин Камбуров влезе в историята на българския футбол. Това стана при победата на Берое над Ботев Вр с 1:0 в мач от петия кръг на родното първенство. Почти 41-годишният нападател отбеляза единственото попадение и по този начин изравни рекорда на Петър Жеков от 253 гола българския футболен елит. Двамата вече еднолично са на върха при реализаторите в клубния ни футбол, като е само въпрос на време Камбуров еднолично да оглави най-престижната класация.
Успехът е трети за Берое от началото на сезона и след петия кръг тимът има актив от 9 точки, които му отреждат петото място. Врачани, който допуснаха първо поражение, са шести с 8 т.

Берое пое инициативата още в самото начало и в 3-ата минута Омар Камара проби и отправи първия удар в мача от границата на пеналта. Костов обаче не бе затруднен и улови. Минута след това Тунгара се пребори и намери Камбуров, който се обърна и стреля, но топката рикошира и Костов спаси. Лебон центрира много опасно в 7-ата минута, но бранителите на гостите успяха да се справят. В 10-ата минута Бабунски стреля много опасно от пряк свободен удар, а топката мина на сантиметри от гредата. В ответната атака Тунгара получи на стрелкова позиция и се опита да прехвърли технично Костов, но ударът му мина на метър над вратата. Пет минути по късно последователни удари на Камара, Юсеин и Фуртадо бяха блокирани след добра атака на „зелено-белите“. В 17-ата минута след изпълнение на корнер се получи сериозно разбъркване, а от много близка дистанция Сако прати топката над вратата. Шест минути след това Берое организира нова добра атака, при която Тунгара намери Камбуров, който финтира бранител и копна топката на втора греда. Там обаче нямаше играч в зелено и бяло.
Камара проби и стреля в 28-ата минута, но топката излезе в корнер след рикошет в крака на бранител. Минута след това удар на Тунгара бе избит, топката попадна в Юсеин, който също стреля, но топката мина над вратата.
В последната минута на полувремето Фуртадо получи в наказателното поле и центрира на втора греда, но там нямаше негов съотборник.

Второто полувреме започна отлично за Берое. Кийлън Лебон проби в пеналта три минути след подновяване на играта и бе съборен. Реферът посочи бялата точка, а зад топката застана Мартин Камбуров, който безапелационно реализира и Берое излезе напред в резултата. С този гол Камбуров изравни Петър Жеков на върха във вечната ранглиста на голмайсторите в елита. В 65-ата минута гостите имаха отличен шанс да изравнят. Бабунски получи в пеналта и намери непокрития Виейра, който стреля от непосредствена близост, но Сако се намеси и топката излезе в корнер. В 78-ата минута Генов получи в наказателното поле и центрира на втора греда, където Камбуров бе изпреварен със сантиметри от бранител, който изчисти в корнер. Шест минути преди края Фуртадо получи топката на фланга, навлезе в пеналта и шутира много силно, но топката срещна напречната греда. Минута след това Камбуров получи в наказателното поле и стреля, но Костов спаси. В последните минути гостите имаха шанс да изравнят след разбърквания при центрирания от статично положения, но не успяха да застрашат сериозно Бакер.

Снимка: Берое