Георги Кабаков се е изложил в Гърция

0
0
764

Георги Кабаков се е изложил в Гърция. Това стана ясно от АЕК Атина, които изразиха недоволството си в социалните мрежи от съдийството на българина след загубата с 1:2 в дербито срещу Панатинайкос от четвъртия кръг на местния шампионат.
Орбелин Пинеда изведе “жълто-черните” напред в 36-ата минута, но ПАО стигна до обрат след две дузпи до края на първото полувреме.
“Бяха направени невероятно неща, за да бъде обърнат резултата”, написаха от АЕК.

Те посочиха и основните си претенции към Кабаков. Според “жълто-черните” в ситуацията преди отсъждането на първата дузпа в 43-ата минута е имало изблъскване с две ръце от Андраж Шпорар срещу Ехсан Хаджисафи, след което топката се е ударила в ръката на левия защитника на АЕК, а нарушението за втория 11-метров наказателен удар за съперника в добавеното време на първата част пък е било извън наказателното поле.

От АЕК недоволстват и от показания жълт картон на Пинеда заради това, че той е танцувал от радост след отбелязания гол.
“Пинеда направи абсолютно същото срещу ПАС Янина, но тогава нямаше никакъв проблем. Никой не може да повярва какво точно направи съдията”, пишат от АЕК.

Снимка: БГНЕС