Ювентус тръгна по шампионски в Серия А

0
0
206

Ювентус тръгна по шампионски в Серия А. С лекота “Старата госпожа” се справи със Сасуоло на старта на първенството, като за крайното 3:0 два гола вкара Душан Влахович.

“Бианконерите” откриха резултата в 26-ата минута, когато новият Анхел ди Мария с чудесно воле завърши точно пробив и центриране на Алекс Сандро. Вратарят на Сасуоло Андреа Консили се разтегна максимално, но без особени шансове да спаси изстрела на аржентинеца.

Две минути преди края на първото полувреме Влахович удвои аванса на своите от дузпа. Самият той си изработи дузпата, след като се освободи от един бранител и излезе на стрелкова позиция. Точно преди да нанесе удара обаче, Джанмарко Ферари го задържа в гръб с две ръце. Това беше и неговото 10-о попадение с екипа на Юве откакто премина от Фиорентина. Този гол можеше да падне и минути по-рано, но ударът му от игрова ситуация излезе в аут.

6 минути след началото на второто полувреме резултатът стана 3:0 с второто попадение на Влахович в мача, този път дошло след подаване на Анхел Ди Мария. Аржентинският плеймейкър обаче трябваше да напусне терена в 66-ата минута, след като получи разтежение в слабините и отстъпи мястото си на Фабио Мирети. 34-годишният Ди Мария дойде в отбора през това лято като свободен агент от Пари Сен Жермен с договор за една година.

Как се чувствам да играя редом до Анхел ди Мария ли? Невероятно е усещането. Истинско щастие е да си на терена с такива шампиони! Благодаря му за подаването за третия гол. Видяхте какво влияние има върху играта ни. Той изигра прекрасен мач, каза след края на срещата Влахович.
А той можеше да оформи и хеттрик в 86-ата минута, но ударът му се отби в гредата и излезе в аут.