И Ювентус започна с победа, Интер спъна Наполи

0
0
310

Ювентус се измъкна в края и победи предпоследния в класирането Кремонезе като гост с 1:0. Единственото попадение вкара Аркадиуш Милик от пряк свободен удар в добавеното време на мача. Така “Старата госпожа” стартира с успех, така както направи и шампионът Милан.

“Старата госпожа” имаше късмет в началото, защото попадение с глава на Емануеле Валери бе отменено след намеса на системата за видео асистенция на съдиите (ВАР) заради засада при изграждането на атаката.

В голямото дерби Интер се наложи с 1:0 над Наполи у дома. Така нерадзурите нанесоха първо поражение на Наполи от началото на сезона в калчото. Хората на Лучано Спалети остават начело в класирането с 41 точки, но вече преднината им е само 5 точки пред Милан и 7 пред Ювентус. Интер е четвърти на 8 точки зад Наполи. Наполи бе в серия от 11 поредни победи, но тя приключи след гола на Един Джеко в 56-ата минута. Босненецът донесе успеха след прекрасен гол с глава.
В средата на първата част пропуск за “бианконерите” направи аржентинецът Матиас Суле. След почивката в игра за Ювентус се появи Федерико Киеза след лечение на тежка контузия. Именно пред него се откри чудесна възможност, но от удобна позиция той стреля покрай левия стълб. До края пропуск за отбора от Торино направи и Адриен Рабио.

В друг късен мач Фиорентина и Монца направиха 1:1 в оспорван мач. Артур Кабрал изведе тима от Флоренция напред в 19-ата минута с точен удар в десния ъгъл на вратата. Монца изравни след час игра, като Карлос Аугусто прати много силен и точен удар до левия стълб. Гостите дори бяха по-близо до пълния обрат, като Андреа Петаня направи голям пропуск и при добавка не уцели очертанията на вратата.
За Монца неизползвана резерва остана българският национал Валентин Антов.
Фирентина остана на десето място в класирането, а Монца се изкачи до 14-а позиция.