Милан с мъчна победа на старта на годината

0
0
220

Шампионът Милан победи Салернитана с 2:1 като гост при подновяването на италианското първенство. “Росонерите” спечелиха с голове на Рафаел Леао и Сандро Тонали в 16-ия кръг и се приближиха на 5 точки до лидера в Серия А Наполи, който тази вечер гостува на Интер в дербито на кръга. Така първенецът статира така, както е и започнал – с успех.

Още в 10-а минута Милан поведе с гол на Леао, който получи пас от Тонали и с точен удар преодоля направилия дебют за Салернитана мексикански вратар Гийермо Очоа. Пет минути по-късно Тонали направи 2:0 с добавка, след като преди това Очоа спаси първия му удар.
Милан продължи да доминира, но Оливие Жиру и Тео Ернандес пропуснаха да отбележат трети гол до почивката.

Жиру продължи да пропуска и след почивката. В 82-а минута Очоа демонстрира класата си с двойно спасяване след удари на Жиру и Де Кателаре, а в ответната атака Салернитана върна едно попадение. Ласана Кулибали центрира и Федерико Бонацоли засече отблизо топката в мрежата, но до края Милан не допусна ново попадение и си тръгна с трите точки от стадиона в Салерно.
Милан остава втори в таблицата с 36 точки, докато Салернитана допусна трета поредна загуба и е 12-и със 17 точки.

В друг мач Сампдория взе важна победа в битката за оставане в елита, след като надигра Сасуоло с 2:1 в другия ранен мач от кръга. Гостите от Генуа поведоха набързо с 2:0 в средата на първата част с голове на Маноло Габиадини и Томазо Ауджело, а Доменико Берарди върна едно попадение за Сасуоло от дузпа в 64-а минута.
Генуезците записаха втора победа за сезона и изместиха Кремонезе от 18-а позиция. Сасуоло е 15-и с 16 точки.