Интер стигна финала на Шампионската лига

0
0
262

Интер е първият финалист в Шампионската лига. В реванша от полуфиналите на турнира с Милан “нерадзурите” записаха втора победа, този път с 1:0, и с общ резултат 3:0 елиминираха градския си съперник.
В герой за символичните домакини се превърна техният капитан Лаутаро Мартинес, който вкара победния гол в 74-тата минута след комбинация с Ромелу Лукаку.

На финала, който ще се състои в Истанбул на 10 юни, Интер ще играе с победителя от двойката между Манчестър Сити и Реал Мадрид. Преди реванша резултатът между тях е равен – 1:1.
За Интер това ще бъде шести финал в Шампионската лига или предхождащия я турнир Купа на европейските шампиони. “Нерадзурите” имат три титли и два изгубени финала, като при последното си участие през 2010 година победиха Байерн Мюнхен с 2:0.

Пред препълнените трибуни на стадион “Джузепе Меаца” първото опасно положение бе за символичните гости от Милан. Тео Ернандес отправи далечен удар, който обаче премина малко над вратата на Андре Онана.
В ответната атака Николо Барела се оказа на добра позиция, но стреля високо над вратата на Майк Менян.
Милан пропусна отлична възможност да поведе в 10-ата минута. Браим Диас получи топката на скорост непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля слабо по земя и Онана спаси.
Камерунският страж на домакините въздъхна с облекчение в 38-мата минута, когато Рафаел Леао направи много опасен пробив по левия фланг, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда.
Секунди по-късно и Менян изтръпна след удар с глава на Един Джеко, но френският страж на “росонерите” спаси.

През второто полувреме Милан не показа нищо интересно в атака, докато Интер пое изцяло диригентската палка. С влизането в игра на Ромелу Лукаку “нерадзурите” придобиха допълнителна мощ в атака. Така се стигна до 74-тата минута, в която Лаутаро Мартинес подаде към Лукаку, който събра трима защитници около себе си, след което върна на непокрития Лаутаро и той с удар с левия крак вкара единствения гол в мача.