Интер докосва финала в Шампионската лига

0
0
243

Интер победи Милан с 2:0 като гост на стадион „Сан Сиро“ в Милано в първия двубой от полуфиналния сблъсък между двата отбора в Шампионската лига по футбол. Един Джеко и Хенрих Мхитарян се разписаха за “нерадзурите” само в рамките на три минути – в осмата и 11-ата. Успехът бе шести пореден за тима на Симоне Индзаги във всички турнири, като Интер е само на крачка от финал в турнира. Там тимът ще се изправи срещу Реал или Ман Сити (1:1 в първия мач).

В групата на Милан за мача не бе голямата звезда на тима Рафаел Леао, който не успя да се възстанови навреме. Реваншът ще се играе на 16 май, а финалът в Шампионската лига предстои на 10 юни в Истанбул.

Футболистите на Интер, който е последният италиански отбор, печелил трофея в най-престижния европейски клубен турнир през 2010 година, започнаха по-добре мача и поразиха съперника още в осмата минута. Натискът на играчите на старши треньора Симоне Индзаги даде резултат, когато след центриране на Хакан Чалханоглу Един Джеко се възползва от грешка в защитата на Милан, засече топката и с прецизен удар се разписа за 1:0.

Интер увеличи аванса си в 11-ата минута. Федерико Димарко проби в атака, насочи топката към наказателното поле, където Лаутаро Мартинес я остави за Хенрих Мхитарян и 34-годишният арменец вкара за 2:0 със страхотен изстрел към вратата, пазена от Майк Менян.
„Нерадзурите“ бяха съвсем близо до трети гол пет минути по-късно. Хакан Чалханоглу удари греда, а Менян трябваше да се намесва решително при последвалия удар на Мхитарян.

Проблемите за Милан бяха допълнени и от контузията на Исмаел Бенасер, който бе заменен принудително в 18-ата минута, а в 24-ата 37-годишният босненец Джеко отново пробва мерника си в нападение за Интер, но бе неточен.
Състезателите на старши треньора Стефано Пиоли стигнаха до първата си по-добра възможност и удар по посока вратата на Интер в 30-ата минута, но изстрелът на Давиде Калабрия не бе достатъчно категоричен.
Само минута по-късно бе отсъдена дузпа за гостите след падане на Лаутаро Мартинес в наказателното поле след съприкосновение със Симон Кяер, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР реферът промени решението си и дузпата бе отменена.
Точно Мартинес стреля над вратата на Милан в 34-ата минута, а в 43-ата удар на Оливие Жиру бе блокиран от защитник на Интер.

Домакините опитаха да променят ситуацията на терена след почивката, започнаха по-агресивно първото полувреме и четири минути след подновяването на играта Брахим Диас отправи обещаващ удар, но топката мина встрани от вратата на Интер.
В 53-ата Един Джеко получи удобен пас в атака за гостите и стреля към долния десен ъгъл, но Майк Менян внимаваше и спаси вратата си.
„Росонерите“ можеха да намалят пасива си в 63-ата минута, когато след добро подаване Сандро Тонали стреля опасно, но удари греда.
Шест минути по-късно Франческо Ачерби не успя да затрудни сериозно Менян при атака за Интер. В 81-ата Жуниор Месиас нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, но защитата на „нерадзурите“ се справи, а резултатът остана 2:0 в полза на Интер.