Гуардиола се заяжда със съдиите след разгром на Сити

0
0
317

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола се нахвърли на реферите след погрома над Саутхемптън с 5:2. “Гражданите” могат да си позволят да правят каквото си искат във Висшата лига, защото имат аванс от 14 точки пред втория Манчестър Юнайтед, от когото падна през уикенда, а до края на сезона на лидера в първенството му остават 9 мача.

В определени моменти съперниковите футболисти ни създадоха доста проблеми, най-вече с насищането на средата на терена. Но като цяло играхме добре. Постигнахме още една победа, щастливи сме и сега вече мислим за мача с Фулъм. Спечелихме благодарение на класата на отделните изпълнители. Рияд Марез, Фил Фодън и Кевин Де Бройне бяха великолепни. Съдийството обаче отново остави въпросителни. Не разбирам кога има и кога няма дузпа за игра с ръка. Може би някога ще ни обяснят правилата”, заяви Гуардиола.
Срещу “светците” Кевин де Бройне (15) даде начало на головото шоу, но десет минути по-късно гостите получиха 11-метров наказателен удар и Джеймс Уард-Проус (25-дузпа) изравни с безапелационно изпълнение от бялата точка. В края на първата част домакините взеха комфортен аванс с нови две попадения, дело на Рияд Марез (40) и Илкай Гюндоган (45+3). Десет минути след почивката Марез реализира втори гол в мача след пас на Фил Фодън и направи резултата 4:1. Че Адамс (56) веднага върна един гол, но Кевин де Бройне (59) бързо възстанови разликата също с втори гол в мача, с който оформи и крайния резултат.

“Преди почивката играхме много смело. Не съм разочарован. Има причина Ман Сити да спечели 21 поредни мача. Това е един от най-добрите отбори в света. Ние обаче показахме, че можем да им се противопоставим. Щях да съм недоволен, ако бяхме подходили страхливо. Всяка седмица ни чакат трудни мачове. Този двубой беше по-скоро бонус, в другите обаче трябва да печелим точки”, каза австрийският мениджър на южняците Ралф Хазенхютъл. “Светците” са 14-и в класирането, на 7 точки над зоната на изпадащите.