Гуардиола не приема навътре загубата от Юнайтед, Солскяер се радва

0
0
317

Пеп Гуардиола не приема толкова навътре загубата от Манчестър Юнайтед с 0:2. Мениджърът на Манчестър Сити е спокоен, защото тимът му има солидна преднина на върха в класирането и едно поражение не означава толкова много.

Първо, поздравления за Манчестър Юнайтед. Мачът бе фантастичен. Юнайтед успяваха да налагат невероятно висока преса и да контраатакуват много бързо. Ние играхме добре, но не бяхме клинични пред гола. Ние ще сме новината, защото загубихме. Но новината бяха онези 21 поредни победи. Все още има 30 точки, за които да играем, така че трябва да започнем да печелим отново. Такъв е футболът. Понякога се случват такива неща. Сега играхме много по-добре, отколкото в мача срещу Уест Хем. Тогава може би не заслужавахме да спечелим, а сега не заслужавахме да загубим. Това е урок за нас. Дори при 0:2, играхме добре”, заяви Гуардиола.

На другия полюс беше колегата му Оле Гунар Солскяер.
“Удоволствие. След първия гол имахме предимство за 10-15 минути, но в последния половин час от първото полувреме резултатът прекалено много определяше играта ни. Понякога, когато се защитаваш срещу силни отбори, те неизбежно успяват да създадат шансове. Имахме нужда от почивката, за да се съберем отново. Вторият гол бе великолепен. Люк Шоу показа какво точно може. Сутринта преди мача той беше под въпрос и трябваше да премине късен фитнес тест. Но какво представяне имаше сега.

Мисля, че се защитавахме много добре. Приличахме много повече на себе си, когато владеехме топката, и атакувахме умно. Антони Марсиал бе играч на мача, а при него имаше още повече въпросителни, отколкото за Люк. Това бе Антони, когото познаваме. Радвам се за него.

Сити има такава преднина, че можем само да мислим за това да печелим нашите мачове и да бъде по-добри, отколкото бяхме през миналия сезон”, заяви Солскяер.