Манчестър Сити с 20-та поредна победа

0
0
311

Манчестър Сити продължи със страхотното си представяне в последните месеци и записа 20-та поредна победа във всички турнири. Днес “гражданите” надвиха Уест Хем с 2:1 у дома в мач от 26-ия кръг на Висшата лига.
На “Етихад” тимът на Пеп Гуардиола не се представи на високо ниво срещу коравия тим на “чуковете”, като отправиха едва три точни удара в целия двубой, но все пак успяха да стигнат до успеха, благодарение на голове на централните си защитници. Португалецът Рубен Диаш откри резултата с глава след центриране на Кевин де Бройне отдясно за първия си гол с екип на Сити, но две минути преди почивката халфът на “чуковете” Уест Хем Михаил Антонио изравни. В 68-та минута партньорът на Диаш в отбрана Джон Стоунс донесе успеха на домакините след асистенция на Рияд Марез, а до края лондончани така и не успяха да стигнат до втори гол.

За Сити това е 14-ти пореден успех в Лигата, като тимът на Гуардиола вече води с 13 точки на върха на класирането пред Лестър и Манчестър Юнайтед, за които предстои да изиграят своите мачове от кръга. Уест Хем заема четвърта позиция с 45 т.

Снимка: facebook.com/mancity