Франция спря Мароко за финал на Мондиала

0
0
268

Франция се класира за втори пореден път на финал на Мондиал. В Катар “петлите” победиха Мароко с 2:0 и ще имат възможност да защитят титлата си от преди 4 години в Русия. Тео Ернандес (5) и Коло Муани (79) донесоха успеха за тима на Дидие Дешан. “Атласките лъвове” се представиха достойно и също имаха своите възможности в двубоя, а в събота ще спорят в мача за 3-то място срещу Хърватия. В големия мач за титлата Франция ще играе с Аржентина – Лео Меси и компания удариха Хърватия в другия 1/2-финал.

Световните шампиони поведоха още при първата опасност в срещата. Рафаел Варан изведе отдясно Гризман, който намери Мбапе. Изстрелът на нападателя беше блокиран, но топката достигна до Тео Ернандес, който отблизо вкара с атрактивен удар. Попадението падна след точно 4 минути и 39 секунди след първия съдийски сигнал и така стана най-бързият гол на полуфинал на Световно първенство от този на Вава в срещата между Бразилия и Франция през 1958 година.

В 10-ата минута Унахи стреля опасно от над 25 метра в долния ъгъл на вратата, но Лорис внимаваше и изби с една ръка. В 17-ата минута Лорис изпълни аут и защитата на африканците много лесно остави топката да достигне до Жиру, който навлезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, а топката срещна страничния стълб.
В 36-ата минута Франция пропусна страхотна възможност за втори гол. Тимът организира контраатака, при която Мбапе бе изведен на стрелкова позиция, но не успя да нанесе добър удар и топката бе изчистена малко пред голлинията. След това и Жиру имаше шанс да стреля, но встрани от вратата.
В 44-ата минута отборът на Уалид Реграги също имаше отличен шанс да реализира. След центриране от ъглов удар Ямик направи задна ножица и топката влизаше в долния десен ъгъл на вратата, но Лорис направи страхотен плонж и изби с помощта и на гредата.

След почивката Мароко натисна. Буфал центрира, а Варан изби точно пред Ен-Несири. След това последва ново опасно подаване в наказателното поле пред Юго Лорис, но никой от мароканците не успя да засече топката.
В 69-ата Мбапе навлезе в пеналта и шутира, но ударът му бе блокиран. След това резервата Маркус Тюрам стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Гризман, но встрани от вратата. Фофана също пробва своя късмет, но нанесе неточен удар по диагонала.
Така се стигна до 79-ата минута, когато Мбапе навърза четирима играчи на съперника в пеналта, след което стреля, топката рикошира в крак на бранител и отиде право на пътя на резервата Коло Муани, който на празна врата удвои резултата. Това е третият най-бърз гол, реализиран от резерва на финали.

Франция – Мароко 2:0
1:0 Тео Ернандес (5)
2:0 Коло Муани (79)

Франция: Лорис, Дембеле, Фофана, Жиру, Гризман, Мбапе, Ернандес, Конате, Кунде, Чуамени, Варан;

Мароко: Буну, Амрабат, Буфал, Агер, Ен-Несири, Ел Ямик, Унахи, Мазрауи, Хакими, Саис, Зиеш;