Аржентина на финала на Световното, Меси герой

0
0
282

Аржентина е първият финалист на Световното първенство. “Албиселесте” надигра и разби Хърватия с 3:0. Главен герой за “гаучосите” беше Лионел Меси, който беше ключов за успеха с гол от дузпа и асистенция. Другите две попадения заби Хулиан Алварес, който изработи наказателния удар, а последното попадение беше изработено именно от Меси. 7-кратният носител на “Златната топка” вече е с пет гола и три асистенции в Катар. За титлата “гаучосите” ще спорят с по-добрия от Франция или Мароко, които ще спорят в сряда вечерта.

Срещата започна спокойно, като в началните минути липсваха положения пред двете врати. В 17-ата минута след центриране от корнер Деян Ловрен опита удар с глава от трудна позиция, който не се получи, а в ситуацията Кристиан Ромеро и Николас Таляфико се удариха глава в глава.
В 25-ата минута Енцо Фернандес опита коварен удар от около 20 метра, който затрудни Доминик Ливакович. Стражът все пак успя да избие, а след това защитник изчисти. Шест минути по-късно Иван Перишич получи подаване от Матео Ковачич отляво. Фланговият нападател навлезе навътре и опита техничен прехвърлящ удар, който мина над вратата.

В 34-ата минута Аржентина поведе след дузпа. Хулиан Алварес получи страхотен извеждащ пас зад защитата от Алексис Мак Алистър. Нападателят напредна и чукна топката покрай вратаря, след което падна след сблъсък с Доминик Ливакович. Йошко Гвардиол изчисти топката, но главният рефер Даниеле Орсато посочи бялата точка, макар че Алварес беше отиграл топката, след което беше препънат от вратаря на “ватрените”. Зад топката застана Меси, който с безпощаден удар в горния ляв ъгъл вкара за 1:0. В 39-ата минута “албиселесте” стигна до втори гол. Южноамериканците подхванаха бърза контраатака от своето поле. Топката се озова в Хулиан Алварес, който напредна 50 метра с топката, навлезе стигна до пред наказателното поле на хърватите, където с помощта на два рикошета и лош опит за изчистване на топката от Борна Соса се озова сам срещу Ливакович и не сбърка за 2:0.

В 62-ата минута Деян Ловрен се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар на Лука Модрич и отправи удар с глава, но Емилиано Мартинес успя да избие.
Аржентина стигна до трети гол в 69-ата минута. Меси получи отдясно след изпълнение на тъч. Суперзвездата напредна, а с гениално отиграване се освободи от Йошко Гвардиол и намери Алварес на дузпата, който с премерен удар вкара за 3:0. Така всичко в този мач приключи.

Аржентина – Хърватия 3:0
1:0 Лоионел Меси 34 дузпа
2:0 Хулиан Алварес 39
3:0 Хулиан Алварес 69

Стартови състави:

Аржентина: Мартинес, Молина, Отаменди, Ромеро, Таляфико, Де Пол, Енцо Фернандес, Мак Алистър, Паредес, Хулиан Алварес, Меси,

Хърватия: Ливакович, Соса, Гвардиол, Ловрен, Юранович, Брозович, Модрич, Ковачич, Перишич, Пашалич, Крамарич